اخبار سیاسی

دانشگاه شیراز باید تعیین دانشگاه های منطقه باشد

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشگاه شیراز باید تعیین دانشگاه های منطقه باشد و به کار های آن ها جهت بدهد و به نوعی نقش ستادی خود را در این عرصه به خوبی ایفا نماید.

17 اردیبهشت 1401

مهم ترین رویدادهای تاریخی بیست ویکم دی

در مجلس طرحی به تصویب رسید که کمیسیون نفت ظرف دو ماه رویه و وظیفه دولت را در حل مسئله نفت معین نماید.

16 اردیبهشت 1401

تاکید بر ضرورت افزایش خوابگاه های متاهلین با توجه به افزایش جمعیت دانشجویی

معاون وزیر علوم گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری احتیاج به خوابگاه های متاهلین بیشتر شده است که در این زمینه استفاده از یاری های خیّرین لازم است.

13 اردیبهشت 1401

برگزاری پنجمین نشست ستاد بازی های پاراآسیایی، خسروی وفا: ورزشکارانی اعزام می شوند که شانس مدال داشته باشند

رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: افرادی برای بازی های پاراآسیایی 2022 هانگژو اعزام می شوند که شانس رفتن روی سکو و کسب مدال را داشته باشند.

2 اردیبهشت 1401

تخفیف هتل های تبریز به مناسبت رویداد گردشگری تبریز 2018

هتل های تبریز به مناسبت رویداد گردشگری تبریز 2018، در اردیبهشت ماه سال جاری نیم بها می شوند.

27 فروردین 1401

منتظر پاسخ روس ها برای تشکیل کمیته فنی لغو ویزا سفرهای گروهی هستیم

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی شیوع کرونا را مانع اصلی اجرای برنامه اقدام مشترک ایران و #روسیه برای لغو #ویزا سفر گروهی دانست.

26 فروردین 1401

احتمال حذف طرح شفافیت آرا برای همواره

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس آخرین شرایط طرح شفافیت آرای نمایندگان را در مجلس تشریح کرد. سمیه محمودی سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین شرایط طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس، گفت:این طرح یکی از اولین...

21 فروردین 1401

راهکارهایی برای بالابردن بهره وری در کارمندان تازه

سرعت عمل کارمندان تازه را بسنجید!مایکل واتکینز، نویسنده پرفروش ترین کتاب اولین 90 روز است، درباره عملکرد درست کارمندان در کار می گوید: افراد زمانی که تازه وارد یک شغل می شوند بسیار هیجان زده و تا حدی آسیب پذیر هستند. این مناسب ترین زمانی است که شما می...

18 فروردین 1401

بخش مستندنگاری جایزه جلال آل احمد دو برگزیده داشت

به گزارش خبرنگاران ، بر اساس اعلام هیات داوران بخش مستندنگاری چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، دو کتاب رضانام تا رضاخان، اثر راهنمایی الله بهبودی از نشر موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی به همراه کتاب داغ دلربا، اثر میثم امیری از نشر خط مقدم به...

15 اسفند 1400

افزایش نرخ پروازهای داخلی و خارجی و نبود بلیت های کمتر از 250 هزار تومان

در پی افزایش قیمت دلار، نرخ پروازهای داخلی و خارجی به طور چشمگیر افزایش یافته است.

11 اسفند 1400

دولت برای کاهش فقر چه برنامه ای دارد؟

به گزارش خبرنگاران، دبیر ستاد بودجه سال 1401 گفت: دولت برنامه های متنوعی برای کاهش فقر مطلق و حمایت از محرومیت زدایی دارد؛ اما برنامه هایی که از آن صحبت می گردد چیست؟

8 اسفند 1400

پیش نویس لایحه اصلاح اصل 44 قانون اساسی به دولت رفت

تهران (پانا) - وزیر امور مالی و دارایی از تهیه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی اطلاع داد و گفت: در این پیش نویس تمام فرایند واگذاری های 15 سال گذشته سازماندهی شده است.

1 اسفند 1400

تجاری سازی پژوهش ها حلقه مفقوده در فناوری و پژوهش است

خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از رونمایی از نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهشی خبرداد.

27 بهمن 1400

شروع ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت 12 دوشنبه 20 دی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: سامانه نهضت ملی مسکن از ساعت 12 ظهر امروز (دوشنبه)20 دی ماه برای ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال باز می گردد.

25 بهمن 1400

دبی دومین مقصد سفر ایرانیان است

امارات متحده عربی، به خصوص دبی یکی از مهم ترین مقاصد خارجی گردشگری ایرانیان است و آمارها نشان از رشد 23 درصدی سفر ایرانی ها از ماه های ژانویه تا ژوئیه سال 2017 میلادی به این شهر را دارد.

23 بهمن 1400

56 طرح فناورانه فراوری بار اول این هفته رونمایی می شوند

به گزارش خبرنگاران، دکتر پیمان صالحی امروز در نشست نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت و بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید، عنوان نمود: نمایشگاه دستاوردهای...

22 بهمن 1400

اتحاد آمریکا با برخی کشورها برای محدودیت صادرات فناوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کاخ سفید هفته گذشته گفت گروهی متشکل از چند کشور را تشکیل می دهد تا سوء استفاده از برخی فناوری های چند کاربردی را بررسی کنند که به نقض قوانین حقوق بشر منجر می شود. همچنین این گروه قادر است تضمین کند فناوری های حیاتی...

3 بهمن 1400

تسهیلات 1500 میلیارد تومانی به مراکز اقامتی و گردشگری

وزیر میراث فرهنگی از اختصاص تسهیلات 1500 میلیارد تومانی به مراکز اقامتی و گردشگری خبر داد.

2 بهمن 1400

اقرار به شکست بعضی از جریان های ادبی، کتاب شکست روایت معناباختگی است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بوشهر، کتاب شکست عنوان تازه ترین اثر مجید اجرایی شاعر و منتقد ادبی جنوبی، روز گذشته (چهارشنبه، 17 آذرماه) در آیینی با حضور اساتید دانشگاه و چهره های ادبی بوشهر و به همت گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خلیج و با همکاری انجمن...

29 دی 1400

اقدام وحشیانه راننده کانادایی در زیر گرفتن یک خانواده مسلمان

در ادامه اسلام هراسی در کانادا این بار یک راننده کامیون خانواده ای را به علت مسلمان بودنشان زیر گرفت و 4 نفر از آنان را به کام مرگ کشاند.

27 دی 1400
تعداد: (212)