پنتاگون در تدارک طرحی برای حمله به کتائب حزب الله است

به گزارش وبلاگ همصحبت، نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده هفته گذشته، پنتاگون طی حکمی محرمانه خواهان تهیه طرحی نظامی برای نابودی یکی از گروه های محور مقاومت در عراق شده است.

پنتاگون در تدارک طرحی برای حمله به کتائب حزب الله است

این رسانه آمریکایی گروه مقاومت عراقی را که پنتاگون به دنبال نابود کردن آن است، کتائب حزب الله به عنوان بخشی از سازمان الحشد الشعبی معرفی نموده و نوشت چنین اقدامی می تواند توافق واشنگتن- بغداد درباره فعالیت نظامیان آمریکایی در عراق را تخریب کند.

با این حال، رابرت وایت از فرماندهان ارشد آمریکا در عراق، ضمن تاکید بر موانع لجستیکی این طرح، نسبت به احتمال درگیری نظامی گسترده با ایران هشدار داده است.

نیویورک تایمز به نقل از چند مقام دولتی و نظامی آمریکا گزارش داد در جریان جلسه 19 مارس در کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مجوزی برای انجام چنین عملیاتی صادر ننموده است اما به پنتاگون اجازه داده به تهیه نقشه نظامی برای چنین عملیاتی ادامه دهد.

این رسانه آمریکایی همچنین از دودستگی در دولت ترامپ برای پیشبرد چنین طرحی خبر داده تا آنجا که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید اصرار به اجرای آن دارند حال آنکه مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره تشدید بی ثباتی در منطقه همزمان با وعده ترامپ مبنی بر کاهش نیروها در خاورمیانه هشدار دادند.

با این حال اسپر اجازه داده که طرحی برای کارزار جدید نظامی در عراق آماده گردد تا در صورت پاسخ گروه های مقاومت در این کشور علیه نظامیان آمریکایی، ترامپ گزینه های متعددی برای انتخاب داشته باشد.

طبق این طرح، اگر نیروهای ایرانی نیز در جمع نیروهای کتائب حزب الله دیده شوند، به اهداف آمریکا تبدیل خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پنتاگون در تدارک طرحی برای حمله به کتائب حزب الله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون در تدارک طرحی برای حمله به کتائب حزب الله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید