خبرنگاران ادعای بایدن بر آمادگی آمریکا برای همکاری با روسیه در برجام

به گزارش وبلاگ همصحبت، مسکو- خبرنگاران- دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین بیان کرد: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گوی تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، بر آمادگی واشنگتن برای همکاری در خصوص برنامه هسته ای ایران و برجام تاکید نمود.

خبرنگاران ادعای بایدن بر آمادگی آمریکا برای همکاری با روسیه در برجام

به گزارش وبلاگ همصحبت از بیانیه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، روسای جمهوری روسیه و آمریکا روز سه شنبه در این گفت و گوی تلفنی در مورد روابط دوجانبه و بعضی موضوعات مهم بین المللی مذاکره و گفتگو کردند.

بایدن بر دعوت از رئیس جمهوری روسیه برای شرکت در اجلاس اقلیمی که روزهای 22 و 23 ماه آوریل (پنجشنبه و آدینه هفته آینده) به صورت مجازی برگزار می گردد، تاکید نمود.

در بیانیه آمده است: دو طرف بر آمادگی برای ادامه گفت و گو درخصوص موارد مهم تامین امنیت دنیای تاکید نمودند که نه فقط به نفع روسیه و آمریکا بلکه کل جامعه دنیای است.

علاوه بر آن بایدن برای بهبود وضع روابط روسیه و آمریکا و برقراری همکاری های باثبات و قابل پیش بینی بین دو کشور در مسائل مهمی همچون تامین ثبات راهبردی دنیا (مسائل موشکی و هسته ای نظامی راهبردی)، کنترل تسلیحات، برنامه هسته ای ایران (برجام)، اوضاع افغانستان و تغییرات دنیای اقلیمی ابراز علاقه مندی کرد.

در این رابطه رئیس جمهوری آمریکا، آنالیز امکان ملاقات دو طرف در آینده نزدیک را پیشنهاد کرد.

پوتین در بخش گفت و گوی دو طرف درباره بحران داخلی اوکراین، رویکرد مبتنی بر اجرای تدابیر پیش بینی شده در توافقنامه مینسک را برای پیشبرد فرایند حل و فصل سیاسی مسائل این کشور تشریح کرد.

دو طرف توافق کردند دستوراتی را در رابطه با مسائل مطرح شده در گفت و گوی امروز به سازمان های مربوط به دو کشور ابلاغ نمایند.

گفت و گوی تلفنی امروز دومین مکالمه تلفنی سران دو کشور پس از شروع دوره ریاست جمهوری بایدن است.

روابط روسیه و آمریکا در ماه های اخیر بشدت پرتنش شده است و سخنان توهین آمیز اخیر بایدن که در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا پوتین را قاتل می داند جواب مثبت داده بر روابط دو کشور تاثیرات منفی گذاشته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادعای بایدن بر آمادگی آمریکا برای همکاری با روسیه در برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادعای بایدن بر آمادگی آمریکا برای همکاری با روسیه در برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید