مسؤولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود

به گزارش وبلاگ همصحبت، وزیر امور خارجه ایران در گفت و گوی تلفنی همتای قطری ضمن اشاره به برخی تحرکات مشکوک و شیطنت های آمریکا در منطقه، مسؤولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی را بر عهده واشنگتن خواند.

مسؤولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ همصحبت، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر روز سه شنبه (نهم دی ماه) در تبادل نظری تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آخرین مسائل روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای را مورد تبادل نظر و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این تبادل نظر با تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم مشارکت همه کشورهای منطقه در تامین ثبات و امنیت فراگیر به دور از دخالت بیگانگان و اجتناب از هرگونه تنش، ضمن اشاره به برخی تحرکات مشکوک و شیطنت های ایالات متحده در منطقه، تاکید کرد: مسئولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز عصر روز (دوشنبه) هشتم دی ماه در واکنش به افزایش تحرک ارتش آمریکا در منطقه در توئیترش نوشت: افزایش تحرک ارتش آمریکا در منطقه، نمایشی پدافندی و ناشی از ترس، به دلیل شرارت های گذشته است. این اقدامات، آنتروپی ناامنی را بالا برده و موجب سوء تفاهم های زیان بار می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی شرح داد: امنیت در منطقه تنها با خروج عوامل خارجی ضد ثبات محقق می شود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز (دوشنبه) در نشست هفتگی با وبلاگ همصحبت درباره تحرکات آمریکا در منطقه نیز گفت: ما به طور روشن گفته و هشدار داده ایم مسئولیت هرگونه توطئه چینی با آمریکاست. برخی شیطنت ها را شنیده ایم به آمریکا و دوستان در منطقه پیام داده ایم که آمریکا در روزهای پایانی حیات خود در کاخ سفید دست به ماجراجویی جدیدی نزند. به دنبال تنش در منطقه نبوده و نیستیم. درباره دفاع از کشور ذره ای تردید نداریم، همه امتحان کرده اند و پاسخ های ما را دیدند. امیدواریم عقلایی که در واشنگتن هستند تنش زدایی کنند.

وی همچنین در خصوص حرکت زیردریایی اتمی آمریکا به خلیج فارس هم گفت: ما به دنبال تنش نیستیم ولی مسئولیت هرگونه تنش آفرینی و ماجراجویی به عهده آمریکاست و می دانند جمهوری اسلامی ایران درباره امنیت و منافع ملی خود با کسی شوخی ندارد و امیدواریم عقل بر ماجراجویی نزد برخی از جنگ طلبان بچربد.

خطیب زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا پیش بینی می کنید دولت ترامپ در روزهای باقیمانده اقدام نظامی را علیه ایران صورت دهد؟ گفت: پیش بینی نه کار سیاستمداران است، نه دیپلمات ها و حتی کار محققان هم نیست. ما به عنوان یک دولت برای هر سناریویی آمادگی داریم و به همه سناریوها فکر می کنیم و برای هر سناریویی پاسخ لازم خود را آماده داریم. امیدواریم در این روزهای آخر خروج از کاخ سفید از هر تنش زایی دست بردارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مسؤولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسؤولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید