3500 سرباز آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر هستند

به گزارش وبلاگ همصحبت، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که برای حفاظت از فرودگاه کابل 3500 سرباز آمریکایی در این فرودگاه حضور دارند.

3500 سرباز آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر هستند

به گزارش وبلاگ همصحبت، در پی تحولات اخیر افغانستان، جان کربی، سخنگوی پنتاگون امروز (سه شنبه) در مصاحبه با شبکه سی ان ان هشدار داد که هرگونه حمله به مردم یا عملیاتی در فرودگاه کابل به سرعت پاسخ داده می شود.

او در ادامه افزود: 3500 سرباز آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر هستند و ما تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت در این فرودگاه می کنیم.

این سخنگو همچنین تاکید کرد: ما معتقدیم که می توانیم روزانه 5 تا 9 هزار نفر را از کابل خارج کنیم.

کربی همچنین با صدور بیانیه ای مطبوعاتی اعلام نمود که سه پایگاه در آمریکا تا هفته های آینده آماده اسکانِ تا 22 هزار متحد افغان که با نیرو های آمریکایی همکاری می کردند، است.

این اظهارات در حالی بیان می شود که روز گذشته پنتاگون اعلام کرده بود که در حال کار بر روی افزایش تعداد نیرو های آمریکایی در فرودگاه کابل به بیش از 3 هزار نفر است.

این در حالی است خبرگزاری اسپوتنیک هم پیشتر اعلام کرده بود در پی حوادث اخیر پنتاگون هزار سرباز دیگر را به فرودگاه کابل به منظور برقراری امنیت می فرستد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چندی پیش از تصمیم نو خود برای اعزام 3000 نیرو به افغانستان خبر داده بود.

گفتنی است با ورود گروه طالبان به کابل، مرکز افغانستان و خروج اشرف غنی، رئیس جمهور از این کشور، قدرت به دست این گروه افتاد و به همین دلیل تعدادی از کشور ها سفارت های خود را تعطیل کردند.

منبع: وبلاگ همصحبت

منبع: جام جم آنلاین

به "3500 سرباز آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3500 سرباز آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید