گاف عجیب کامالا هریس

به گزارش وبلاگ همصحبت، اقتصانیوز؛ کامالا هریس، زوج انتخاباتی نامزد دموکرات ها در انتخابات آمریکا شمار قربانیان ویروس کرونا را به جای 220 هزار نفر، به اشتباه 220 میلیون نفر اعلام کرد که چیزی معادل دو سوم جمعیت این کشور است.

گاف عجیب کامالا هریس

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از فارس؛

کامالا هریس معاون انتخاباتی او شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور را بیش از 220 میلیون نفر اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، هریس در سخنرانی انتخاباتی خود در یکی از شهرهای ایالت کارولینای شمالی از اقدامات ناکافی دولت در قبال کنترل ویروس کرونا در آمریکا انتقاد کرد.

با این حال این سناتور آمریکایی به اشتباه شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور را 220 میلیون نفر اعلام کرد که چیزی معادل دو سوم جمعیت کل آمریکا است.

این در حالی است که شمار واقعی جان باختگان در اثر ابتلا به این بیماری در آمریکا چیزی حدود 220 هزار نفر است.

از زمان حضور بایدن در کارزار مقدماتی انتخاباتی دمکرات ها، گاف ها و حواس پرتی های او مورد توجه برخی رسانه ها قرار گرفته است. برای مثال بایدن حین سخنرانی درباره نظامیان کشته شده آمریکایی در عراق و افغانستان گفت: نظامیان آمریکایی که در ایران و افغانستان درگذشته اند، تا امروز، 6000 نفر، 6923 نفر بوده اند. تقریباً 6900 تا 6923 نفر نیست زیرا هریک از این فرشتگان از دست رفته، خانواده و جامعه ای را پشت سر خود دارند.

بایدن همچنین بارها شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا را با سه صفر بیشتر اعلام کرده است. در آخرین مورد، او چند هفته پیش حین انتقاد از عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنترل شیوع ویروس کرونا گفت، تا پایان سخنرانی او شمار قربانیان این بیماری در آمریکا به 200 میلیون خواهد رسید.

بایدن چند ماه پیش نیز همین اشتباه را مرتکب شده و تعداد موارد فوت بر اثر بیماری کرونا در آمریکا را 120 میلیون نفر ذکر کرده بود. وی پیشتر نیز گفته بود 150 میلیون آمریکایی از سال 2007 در حوادث تیراندازی جان باخته اند که معادل چیزی حدود نیمی از جمعیت آمریکا است.

این نامزد حزب دموکرات در ماه فوریه هم در یک رویداد حزب دموکرات در کارولینای جنوبی به اشتباه به جای رقابت برای ریاست جمهوری از رقابت برای سنا گفت. ترامپ با تمسخر این گاف بایدن، بارها گفته است جو خوابالو اصلا نمی داند کجاست و برای چه چیزی نامزد شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "گاف عجیب کامالا هریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف عجیب کامالا هریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید