یینگلاک شیناواترا ویزای 10 ساله از انگلیس گرفت

به گزارش وبلاگ همصحبت، بی بی سی تایلند به نقل از منبعی گزارش داد، دولت انگلیس به نخست وزیر سابق تایلند ویزای 10 ساله داده است و یینگلاک شیناواترا می تواند هر زمانی وارد یا از انگلیس خارج گردد اما هر اقامت او نباید بیش از شش ماه گردد.

یینگلاک شیناواترا ویزای 10 ساله از انگلیس گرفت

به گزارش وبلاگ همصحبت، تدارکات سفر یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند از زمان خروج او از این کشور در سال گذشته هدف تحقیقات در تایلند قرار گرفته است و آژانس های مرتبط اعلام نموده اند هر کاری برای بازگرداندن او انجام می دهند تا برای گذراندن حبسش زندانی گردد.

طبق گزارش بی بی سی تایلند، مقام های انگلیسی با اشاره به سیاست استاندارد حریم اطلاعات شخصی، صدور ویزا را تایید نکردند. براساس این گزارش، شرایط استاندارد ارائه ویزا 10 ساله غیرمهاجرتی برای یینگلاک اجازه می دهد او آزادانه به انگلیس سفر کند ولی دست کم باید هر شش ماه یکبار بازگردد.

مقام های تایلندی پیشتر مدعی شده بودند که او گذرنامه های مونته نگرو و نیکاراگوئه را دارد. پیش از این حدس بسیاری درباره درخواست پناهندگی او در انگلیس مطرح شده بود. یک سخنگوی وزارت خارجه تایلند گفت، دولت انگلیس هیچ اطلاعاتی درباره این درخواست ویزا به دولت بانکوک ارائه ننموده است. این سخنگو گفت که وزارت خارجه اطلاعی درباره گزارش بی بی سی تایلندی ندارد. به گفته او، وزارت خارجه تایلند گذرنامه های یینگلاک را باطل نموده است.

یینگلاک شیناواترا 24 اوت سال گذشته تایلند را ترک کرد. خروج او یک روز پیش از آن انجام شد که دادگاه عالی این کشور حکمش را درباره اتهامات یینگلاک مبنی بر سوءمدیریت در سیاست های خرید برنج دولتش اعلام کند. یک ماه بعد، دادگاه به صورت غیابی حکم صادر کرد و پنج سال حبس برای این نخست وزیر سابق در نظر گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یینگلاک شیناواترا ویزای 10 ساله از انگلیس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یینگلاک شیناواترا ویزای 10 ساله از انگلیس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید