موشک یک استارت آپ نوپا به مدار معین شده نرسید

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از دیجیتال ترندز، استارت آپ نوپای آسترا که در حوزه ارسال ماهواه و پرتاب موشک به فضا فعالیت می نماید، در نخستین عملیات پرتاب خود با شکست روبرو شد.

موشک یک استارت آپ نوپا به مدار معین شده نرسید

این شرکت در توئیتر بیان نمود موشکی به نام راکت3.1 را به طور موفقیت آمیز به فضا پرتاب نموده است. اما موشک مذکور به دلیل اختلالی در قسمت اول موشک به مدار معین شده نرسید.

هیچ ویدئوی زنده ای از این پرتاب ثبت نشده و فقط جزئیات آن منتشر شده است. شرکت آسترا در یک بیانه بیان نمود موشک مذکور هیچ محموله ای همراه نداشته و پس از بازگشت به زمین در منطقه ای ایمن فرود آمده است.

آسترا در یک پست وبلاگی در این باره نوشت: ما امشب شاهد یک عملیات زیبای پرتاب بودیم. آنالیز اطلاعات اولیه نیز نشان می دهد موشک عملکرد خوبی داشته است.

کریس کمپ و آدام لندن بنیانگذاران این شرکت نیز بیان نمودند، طبق پیش بینی آنها قبل از آنکه موشکی به مدار زمین بفرستند، حداقل باید 3 پرتاب انجام دهند. این امر نشان دهنده چالش های فنی پروژه های موشکی است.

آنها در مورد اختلال ایجاد شده در موشک بیان نمودند: به نظر می رسد در اوایل عملیات سیستم راهنمایی نوسان اندکی در فرایند پرواز ایجاد کرد و همین امر سبب شد موشک از جهت معین شده ، دور گردد و در نتیجه سیستم ایمنی پرواز دستور خاموش شدن موتورها را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موشک یک استارت آپ نوپا به مدار معین شده نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک یک استارت آپ نوپا به مدار معین شده نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید