سفیر انگلیس به ایران برگشت ، اظهارات جدید رابرت مک ایر درباره ایران

به گزارش وبلاگ همصحبت، سفیر انگلیس در ایران که پس از بازداشتش در تهران به دلیل حضور در یک تجمع غیرقانونی کشور را ترک نموده بود از بازگشتش به تهران اطلاع داد.

سفیر انگلیس به ایران برگشت ، اظهارات جدید رابرت مک ایر درباره ایران

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از فارس، رابرت مک ایر سفیر انگلیس در ایران که بعد از جنجال ها پیرامون حضورش در یک تجمع غیرقانونی تهران را ترک نموده بود پنجشنبه 17 بهمن با انتشار ویدئویی به زبان فارسی بازگشتش را اظهار داشت.

مک ایر با انتشار این ویدئو در اینستاگرام گفت: من اخیراً از لندن به تهران برگشتم. این سفر مهمی بود که از قبل برنامه ریزی شده بود.

مک ایر، روز 22 دی ماه پس از حضور در یک تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر برای مدت کوتاهی بازداشت و سپس آزاد شد. او روز 25 دی ماه تهران را ترک کرد.

مک ایر درباره سفرش به لندن گفت: من با وزیر خارجه کشورمان و دیگر مقامات ارشد کشورمان ملاقات داشتم و با آنها درباره اینکه چگونه می توان موضوعاتی که برای ایران و بریتانیا مهم هستند را پیش برد صحبت کردم.

او سپس به مسئله برجام پرداخت و مدعی شد کشورش میخواهد با طرف های این توافق هسته ای از جمله ایران همکاری کند.

مک ایر اظهار داشت: در خصوص برجام ما می خواهیم با ایران، فرانسه و آلمان و همچنین روسیه و چین همکاری کنیم تا از مکانیزم حل اختلاف یعنی Dispute resolution mechanism استفاده کنیم و راهی به جلو پیدا کنیم که بتوان نگرانی بین المللی درباره برنامه هسته ای ایران و همچنین نگرانی های ایران درباره مزایای مالی که از آن برخوردار می گردد را رفع کنیم.

سفیر انگلیس در ادامه با اشاره به اینکه در هفته گذشته مقام های ساز و کار موسوم به اینستکس به تهران سفر نموده اند آن را مایه خوشحالی دانست.

وی گفت: باعث خوشحالی بود که هفته گذشته شاهد آمدن مقامات اینستکس به تهران بودیم که درباره پیشرفت کار اینها با مقامات ایران گفت وگو کردند.

مک ایر همچنین تأکید کرد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، تعهد این کشور نسبت به برجام و اینستکس را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

او گفت: برخی وقت ها از من می پرسند آیا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تعهد کلی ما را نسبت به اینستکس و همچنین برجام تحت تأثیر قرار می دهد یا نه. جواب من این است: خیر؛ ما کاملاً نسبت به این موضوعات متعهد باقی خواهیم ماند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سفیر انگلیس به ایران برگشت ، اظهارات جدید رابرت مک ایر درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر انگلیس به ایران برگشت ، اظهارات جدید رابرت مک ایر درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید