مسطح ترین جای کره زمین را بشناسید، عکس

به گزارش وبلاگ همصحبت، فکر میکنید بازترین، بی مانع ترین و یکدست ترین جای زمین کجاست؟ در واقع زمینی مسطح و بایر در کشور استرالیا که امروزه پوشیده از نمک است، از هر جای دیگری در جهان مسطح تر است، درست مانند یک آینه! این آینه نمکی، دریاچه آیری نامیده میشود و اگر در زمین 9582.95 کیلومتر مربعی آن بایستید، تنها یک خط، مرز بین زمین و آسمان را به شما نشان میدهد. در این منطقه مملو از نمک کم تر موجود زنده ای تاب می آورد. اغلب آرامشی بی نظیر همه جا را فرا میگیرد و هیچ اتفاقی در این زمین باز و وسیع نمی افتد.

مسطح ترین جای کره زمین را بشناسید، عکس

نشنال جئوگرافیک مجموعه ای از برترین عکسهای موری فردریکز را منتشر نموده است. فردریکز طی 8 سال گذشته، 16 بار برای عکاسی به این منطقه سفر نموده است. وی عکسهای بی نظیری خلق نموده که میتوانید آنها را ببینید.

باران غافلگیرکننده

در اولین لحظه های سپیده دم، با بارش باران، انعکاس نورها قدری تغییر نموده است. بارش باران در این منطقه نمکین استرالیا بسیار نادر است

رنگ قرمز جادویی

خلبانانی که از روی این منطقه پرواز میکردند، به عکاس گفته بودند که گاهی که منطقه خیلی خشک میشود، زمین به رنگ قرمز در می آید. به گفته عکاس، وی بعدها متوجه شد که رنگ قرمز را گونه ای ارگانیسم که تنها در محیط های بسیار نمکی زندگی میکند، به زمین میدهد. .

رنگ زرد استثنایی

به گفته عکاس، این عکس سپیده دم گرفته شده است. خط سیاه، مرز آسمان و زمین را نشان می دهد. خود عکاس می گوید که تا آن موقع، این رنگ زرد را در این منطقه تجربه ننموده بوده است.

در تعقیب ستاره ها

گرفتن این عکس سه ساعت طول کشیده است. می توانید منحنی هایی که دو ستاره درخشان به جا گذاشته اند را ببینید. می بینید که روی سطح آرام و بی مانع این منطقه، هیچ اتفاقی به جز بازتاب مهتاب در این سه ساعت روی نداده است

قاشی طبیعت

در این سرزمین خشک، رسیدن توفان با رعد و گرد و غبار، چشم انداز ای شگفت را به وجود می آورد که می توانید لحظه ای از آن را در این عکس ببینید. عکاس چند عکس را کنار هم گذاشته و این تصویر پاناروما را به وجود آورده است.

مرز زمین و آسمان

این تصویر نیم ساعت بعد از غروب خورشید گرفته شده است. چنان که می بینید تنها یک خط ظریف، مرز آسمان و زمین را نشان می دهد. بارش باران روی انعکاس نورها موثر بوده است.

تنوع رنگها

در این عکس که درست بعد از گرگ و میش هوا گرفته شده است، تنها یک مرز سیاه در فاصله ای بسیار دور از عکاس، آسمان را از زمین جدا میکند. چنان که می بینید از نارنجی تا آبی تیره در این تصویر وجود دارد. عکاس به این بازه رنگی کاملا هشیار بوده است.

منبع: روزنـه

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها

به "مسطح ترین جای کره زمین را بشناسید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسطح ترین جای کره زمین را بشناسید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید