سازمان جهانی بهداشت: تلفات کرونا بیشتر از میزانی است که فکر می کردیم

به گزارش وبلاگ همصحبت، سازمان دنیای بهداشت گفت آمار مرگ و میر ناشی از بیماری نوظهور کرونا در دنیا بیشتر از میزانی است که این سازمان در ابتدای شیوع آن برآورد نموده بود.

سازمان جهانی بهداشت: تلفات کرونا بیشتر از میزانی است که فکر می کردیم

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از یورونیوز، تدروس آدهانوم غبریسوس، دبیر کل سازمان دنیای بهداشت شامگاه سه شنبه سوم فوریه (13 اسفند) با اعلام این مطلب گفت: اکنون میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کووید 19 در دنیا [به طور میانگین] حدود 3.4 درصد گزارش شده است. آنالیز مقایسه ای نشان می دهد که تلفات آنفلوآنزای فصلی به مراتب کمتر است چون این بیماری تنها باعث مرگ 1 درصد از مبتلایان می گردد.

آقای تدروس هفته پیش گفته بود نمایندگان سازمان دنیای بهداشت در چین دریافته اند که میزان تلفات کرونا در شهر ووهان، کانون اصلی شیوع بیماری، بین 2 تا 4 درصد در داخل شهر و 0.7 درصد در خارج از آن بوده است. تا این زمان گفته می شد که میانگین دنیای مرگ و میر ناشی از کرونا حدود 2 درصد است.

  • تلفات کرونا در چین به مرز 3 هزار نفر رسید

با این حال مقامات رسمی در تلاشند تا تعداد دقیق مرگ و میر را پیدا نمایند زیرا بسیاری از افرادی که جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند، در ابتدا علائم خفیفی داشته و برای معالجه به مراکز درمانی مراجعه نکرده اند.

آقای تدروس با اظهار امیدواری از موفقیت در مهار کرونا گفت: حتی در شرایط کنونی که تقریبا 91 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده و بیش از 3 هزار و 100 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند، مهار آن هنوز هم در سرتاسر دنیا امکان پذیر است.

وی اضافه نمود: ما می دانیم که مردم درگیر ترس و بی اعتمادی هستند. ترس یک واکنش طبیعی انسان در برابر هر گونه تهدیدی است، به ویژه تهدیدی که به طور کامل شناخته شده نباشد. اما ما هرچه اطلاعات بیشتری به دست می آوریم، این ویروس و بیماری ناشی از آن را بهتر می شناسیم.

  • اختلال در عرضه دنیای کالاهای بهداشتی

دبیر کل سازمان دنیای بهداشت با این همه عظیم ترین چالش حاضر در پیوند با بیماری همه گیر کرونا در دنیا را اختلال شدید و فزاینده در عرضه تجهیزات بهداشتی برای محافظت شخصی دانست، شرایطی که به گفته او به دلیل افزایش تقاضا از سویی و موارد احتکار و سوء استفاده از سوی دیگر به وجود آمده است.

کارکنان بیمارستان ها و کادر درمانی در سراسر دنیا بیش از سایر مردم به تجهیزات لازم برای محافظت از جان خود و بیماران در برابر آلودگی ویروسی احتیاج دارند.

  • سازمان دنیای بهداشت: کشورها دستگاه تنفس مصنوعی ذخیره نمایند

تدروس آدهانوم غبریسوس در این زمینه گفت: بدون حمایت کافی از کارکنان بهداشت و درمان ما نخواهیم توانست ویروس کووید 19 را مهار کنیم.

وی با دادن این هشدار از دولت ها و صنایع تجهیزات درمانی خواست تا فراوری خود را تا 40 درصد افزایش دهند تا احتیاج روز افزون دنیای در این زمینه برآورده گردد.

مقام های سازمان دنیای بهداشت تا کنون گفته اند که کمبود این گونه تجهیزات جان پزشکان، پرستاران و دیگر افرادی را که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، به طرز خطرناکی تهدید می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "سازمان جهانی بهداشت: تلفات کرونا بیشتر از میزانی است که فکر می کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: تلفات کرونا بیشتر از میزانی است که فکر می کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید