تونس از کشته و زخمی شدن شماری در حمله تروریستی این کشور اطلاع داد

به گزارش وبلاگ همصحبت، حمله عامل انتحاری به نزدیکی سفارت آمریکا در تونس، دو کشته و شش زخمی برجای گذاشت.

تونس از کشته و زخمی شدن شماری در حمله تروریستی این کشور اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت، وزارت کشور تونس در بیانیه ای از کشته شدن شماری از تروریست ها در عملیات ضد تروریستی نیروهای این کشور در پایتخت اطلاع داد.

رسانه های تونس ظهر امروز (آدینه) در خبری فوری از وقوع حمله انتحاری در نزدیکی سفارت ایالات متحده آمریکا در پایتخت تونس اطلاع داد که طی آن یک عامل انتحاری با سوار بر موتور بمب گذاری شده خود را به نزدیکی یکی از ایست های بازرسی رسانده و خود را منفجر نموده است (جزئیات بیشتر).

وزارت کشور تونس گفت که در این حمله تروریستی، دو تروریست کشته شده و شش تن (پنج نیروی امنیتی و یک غیرنظامی) زخمی شده اند.

بر اساس بیانیه وزارت کشور تونس منطقه نزدیک به سفارت آمریکا در تونس، بنا به درخواست مقامات این سفارت تخلیه شده است. مقامات امنیتی این کشور بیم آن دارند دوباره حمله تروریستی در این منطقه صورت گیرد.

شبکه المیادین لبنان نیز به نقل از خبرنگار مستقر خود در تونس گزارش داد که نیروهای تفنگ داران دریایی آمریکا بر پشت بام ساختمان های سفارت این کشور در پایتخت تونس مستقر شده اند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را تا لحظه تنظیم این خبر برعهده نگرفته است. هفته گذشته نیز نیروهای امنیتی و گارد ملی تونس در غرب این کشور با تروریست ها درگیر شده بودند (جزئیات بیشتر).

به دلیل عملیات های تروریستی در تونس، این کشور از 24 نوامبر 2015 شاهد اعلام شرایط فوق العاده است و تدابیر امنیتی همچنان اجرا می گردد. موضوع انتقال تروریست ها به تونس از لیبی به دلیل تشدید درگیری ها در همسایه غربی و سیطره گروه های تروریستی بر بعضی از مناطق آن، به نگرانی مقامات تونس تبدیل شده است.

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تونس از کشته و زخمی شدن شماری در حمله تروریستی این کشور اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس از کشته و زخمی شدن شماری در حمله تروریستی این کشور اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید