براتی: رئیس هم عضوی از هیئت رئیسه است، برای تمام پست های انتخاباتی ثبت نام انجام می گردد

به گزارش وبلاگ همصحبت، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال، با اشاره به مواردی درباره انتخابات این فدراسیون تأکید کرد که رئیس هم عضوی از هیئت رئیسه است.

براتی: رئیس هم عضوی از هیئت رئیسه است، برای تمام پست های انتخاباتی ثبت نام انجام می گردد

به گزارش وبلاگ همصحبت و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره برگزاری انتخابات هیئت رئیسه بیان نمود: در انتهای سال گذشته فیفا با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال به دلیل اشکالاتی که در اساسنامه وجود داشت، مخالفت کرد. بر همین اساس فدراسیون فوتبال از شروع امسال اصلاح اساسنامه را در دستور کار خود قرار داد. جلسات بسیاری را به صورت فشرده و شبانه روزی با حمایت سرپرست و دبیرکل فدراسیون برگزار کردیم. پس از تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط فیفا، مجمع عمومی را هشتم آذر ماه به منظور تأیید اساسنامه برگزار کردیم که با رأی قابل توجه 70 رأی از 75 رأی مأخوذه به تصویب نهایی مجمع عمومی رسید.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال تمام تلاشش بر این بود که بدون فوت وقت مجمع انتخاباتی را برگزار کند. برهمین اساس، اساسنامه جدید و مقررات انتخاباتی را در جلسه هیئت رئیسه 18 آذر ماه به تصویب اعضا رساند و متعاقباً به فیفا نیز ارسال شد که خوشبختانه فیفا هم نقشه راه را تأیید کرد. باید این نکته را یادآور شوم که برای انجام هر یک از مراحل فرایند انتخاباتی یک فرجه زمانی مشخص شده است و مجمع انتخاباتی را طبق جدول زمانبندی که وجود داشت در دهم اسفند ماه برگزار خواهیم کرد.

وی درباره پست های انتخاباتی خاطر نشان کرد: کلیه پست های هیئت رئیسه، طبق اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال است که مجموعاً هیئت رئیسه متشکل از 11 عضو است. رئیس و سه نواب رئیس (نایب رئیس اول، نایب رئیس دوم که رئیس کمیته مسابقات است و نایب رئیس سوم که رئیس کمیته بانوان)، به اضافه هفت عضو دیگر که دو نفر از میان هیئت های فوتبال استانی، دو نفر از مدیران عامل باشگاه ها و سه نفر دیگر از افراد صاحب تجربه و کارشناس فوتبال هستند که برای تمامی این پست ها ثبت نام انجام خواهد شد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون ادامه داد: به خاطر اصلاح اساسنامه و با توجه مقررات جدید، کمیته های مستقلی را از این به بعد شاهد خواهیم بود که شامل های کمیته بدوی و استنیاف انتخابات هستند. برخلاف سنوات گذشته مدیریت و راهبری و تصمیم گیری درباره مسائل مختلف انتخابات برعهده این کمیته هاست. همچنین این کمیته ها صلاحیت نامزدها را آنالیز می نمایند. اگر اعتراضی وجود داشته باشد در کمیته استیناف انتخاباتی به این اعتراضات رسیدگی می گردد. در نهایت فرآیند انتخابات در رأی گیری و اعلام نتایج انتخابات همگی توسط کمیته های مستقل خواهد بود.

براتی اضافه نمود: بنابراین ارکان مختلف فدراسیون نمی توانند در برگزاری انتخابات مداخله ای داشته باشند. در این شرایط مدیریت و راهبری انتخابات و تصمیم گیری در اختیاری کمیته های انتخاباتی است و دبیرخانه مجمع به عنوان بازوی این کمیته ها به کارها رسیدگی خواهد نمود. ان شاءالله یک انتخابات شفاف و عادلانه و به دور از حاشیه داشته باشیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ همصحبت بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ همصحبت بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "براتی: رئیس هم عضوی از هیئت رئیسه است، برای تمام پست های انتخاباتی ثبت نام انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "براتی: رئیس هم عضوی از هیئت رئیسه است، برای تمام پست های انتخاباتی ثبت نام انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید