احسان حدادی: نه در فدراسیون پست می خواهم و نه کاندیدا می شوم

به گزارش وبلاگ همصحبت، قهرمان پرتاب دیسک آسیا می گوید به دنبال شرکت در انتخابات فدراسیون و دریافت پست و مقام نیست.

احسان حدادی: نه در فدراسیون پست می خواهم و نه کاندیدا می شوم

به گزارش وبلاگ همصحبت، احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا دنبال آغاز برنامه آماده سازی خود برای حضور در المپیک توکیو است. او مشهد را به عنوان اولین شهر برای برگزاری اردو انتخاب نموده است. حدادی در کنار تمرین میخواهد دوره هایی را برای ورزشکاران نوجوان و جوان برگزار و تجربیات خود را به آنها منتقل کند. این طرح نه تنها در مشهد بلکه قرار است در سایر نقاط کشور هم انجام گردد. البته چنین سفرهایی در حالی که فدراسیون با سرپرست اداره می گردد و همه در فکر انتخابات هستند، شائبه هایی در خصوص کوشش حدادی برای انتخابات را مطرح می نماید. حدادی این مسائل را رد کرد و هدف از برگزاری این دوره ها را انتقال تجربیات خود دانست.

حدادی در گفت وگو با وبلاگ همصحبت با اشاره به آغاز اردوهای آماده سازی خود برای المپیک 2020 اعلام کرد: بعد از قهرمانی دنیا تمریناتی داشتم اما تمرینات حرفه ای خود را از چند روز آینده و به صورت جدی آغاز می کنم. شهری که برای اولین اردو انتخاب کردم شهر امام رضا است. از این شهر خاطرات خوبی دارم؛ سال 2012 و قبل از المپیک لندن اردویی 20 روزه در مشهد داشتم که از نظر روحی به من آرامش داد. علاوه بر این تمرینات خوبی داشتم که بعد از آن به دایموند لیگ و سپس به المپیک رفتم.

او در این مورد اضافه نمود: هدفم از برگزاری اردو در مشهد اجازه از امام رضا برای انجام کار فرهنگی در کشور است. در کشورهای مختلف از ما می خواهند که برای دوومیدانی کاران نوجوانان و جوانان شان صحبت و تجربیاتمان را به آنها منتقل کنیم، حتی در مرحله اول مسابقات دایموند لیگ قطر هم برای تقریبا 40 ورزشکار جوان صحبت کردیم در نتیجه به این فکر کردم که وقتی سال های زیادی از بیت المال برایم هزینه شده است چرا این تجربیات را در اختیار جوانان کشور خودم قرار ندهم.

حدادی در این مورد اعلام کرد: شاید شرایط برای ورزشکاران جوان فراهم نباشد که به تهران بیایند و سوالاتشان را بپرسد بنابراین به فکر افتادم اکنون که توان و فرصت دارم این کار را انجام بدهم. از نظر معنوی هم کار بزرگی است و اگر دعای پدر و مادر یکی از این ورزشکارن هم پشت سرم باشد از نظر روحی من را راضی می نماید. فدراسیون هم از این کار حمایت می نماید.

حدادی در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط فدراسیون و نزدیک بودن انتخابات آیا از این کار سوء برداشت نمی گردد؟ اعلام کرد: قرار نیست که در فدراسیون پست و سمت بگیرم و کاندیدای انتخابات شوم. برای کسی این کار سو برداشت می گردد که دنبال کاندیداتوری و رای جمع کردن است اما من در فدراسیون دو ومیدانی هستم و هر کمکی از دستم بربیاید برای تمام افراد حاضر در دو و میدانی انجام می دهم.

قهرمان آسیا در خصوص مسابقات قهرمانی دنیا قطر اعلام کرد: سال جاری برایم سال نسبتا خوبی بود چون با حدود دو ماه تمرین، در مسابقات قهرمانی آمریکا رکورد 67 متر را ثبت کردم و ورودی المپیک را به دست آورم. علاوه بر این رکورد آسیا را بعد از حدود 14 سال افزایش دادم. همچنین در دایموند لیگ های مختلف هم جز سه نفر برتر بودم با این حال در قهرمانی دنیا به دلیل آسیب دیدگی پا نتیجه نسبتا ضعیفی به دست آوردم. البته بعضی از دوستان هفتمی دنیا را خوب ارزیابی کردند چون حضور در فینال قهرمانی دنیا بعد از هفت سال اتفاق خوبی بود.

او در این مورد اضافه نمود: خودم توقع مدال داشتم اما این اتفاق نیفتاد. بعد از برگشت به ایران برای کارهای درمانی اقدام کردم و همه آزمایش های لازم را انجام دادم، فقط مشکل خار پاشنه داشتم که با دوره درمانی 25 روزه خیلی بهتر شده است و اکنون آسیب دیدگی جدی ندارم.

حدادی در خصوص ثبت قرارداد با مک ویلکینز گفت: قرارداد مربی من باید اول نوامبر تمدید می شد اما اکنون کارهایش را انجام دادیم و آقای عرب دستور تمدید قرارداد او را داده است. از یک ماه و نیم دیگر هم اردوی خارج از کشور آغاز می گردد. آقای مک هم خیلی پیگیر است و برنامه های تمرینی را برایم می فرستد، من هم طبق آن برنامه ها تمرین می کنم.

او در خصوص المپیک توکیو گفت: قطعا افتخار به دست آوردن مدال در المپیک ابتدا برای خود ورزشکار است و کسی دوست ندارد به مدال المپیک نرسد. بعضی ورزشکاران آرزوی رسیدن به المپیک را دارند، بعضی به دنبال این هستند که در المیپک حاضر شوند وآنجا هم دری به تخته بخورد که قطعا اینگونه مدال نمی گیرند اما بعضی نیز به دنبال مدال آوری هستند. من هم دوست دارم مدال بگیرم چون یک بار این مدال را گرفتم و تجربه داشتم. این دوره چهارمین دوره حضورم در المپیک است و هدفم کسب بهترین نتیجه است اما اینکه چه اتفاقی آنجا می افتد قابل پیش بینی نیست.

او در این مورد اضافه نمود: چند روز پیش در صحبت هایم با آقای صالحی امیری به من گفت دست ورزشکارانی که مدال می گیرند یا نمی گیرند درد نکند چون همه زحمت می کشند؛ این مهمترین چیزی است که یک ورزشکار از طرف مسئول می شنود چون وقتی ورزشکار این فشار را احساس می نماید که اگر مدال نگیرد چه اتفاقی می افتد؟ این دقیقا زمانی است که نمی تواند مدال بگیرد. در نتیجه مهمترین چیز آرامش است.

حدادی در ادامه اعلام کرد: قطعا یکی از نتایج خوب ایران در رشته های مختلف در المپیک پیش رو به دست می آید. همه دنبال کسب بهترین نتیجه هستند و من هم این را می خواهم. آرزو دارم که دوباره در المپیک مدال بگیرم و این بار خوش رنگتر باشد چون خیلی سختی و زجر کشیدم تا به مدال طلای المپیک برسم اما با 9 سانتی متر اختلاف دوم شدم. در این هشت ماه هم تمام کوششم را می کنم تا بهترین نتیجه را بگیرم و دل مردم را شاد کنم.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا در سرانجام خواهان حمایت رسانه ها شد و گفت: از رسانه ها می خواهم در این چند ماه مانده به المپیک خیلی به خاطر نتایج ضعیف به ورزشکاران فشار نیاورند. احسان حدادی دوست داشت در مسابقات دنیای مدال بگیرد اما نشد؛ تمام کوشش خود را هم کردم البته بعضی کم و کاستی هایی بود اما در کل بعد از المپیک لندن برای اولین بار به فینال دنیای رفتم و این انگیزه ام را بیشتر کرد. همه رقبا هم دیدند که اختلاف نفر اول و هشتم فقط دو متر بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احسان حدادی: نه در فدراسیون پست می خواهم و نه کاندیدا می شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احسان حدادی: نه در فدراسیون پست می خواهم و نه کاندیدا می شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید