7 ماده غذایی که هورمون گرسنگی را سرکوب می نمایند

به گزارش وبلاگ همصحبت، انتخاب/در صورتی که بتوانید گرسنگی خود را کنترل کنید، می توانید لاغرتر شوید که در این گزارش راه چاره های لازم را با شما مرور می کنیم.

7 ماده غذایی که هورمون گرسنگی را سرکوب می نمایند

به نقل از خبرگزاری افغانستان بدن کلید گرسنگی دارد و ما در این گزارش نحوه کنترل آن را به شما آموزش می دهیم. در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که همه چیز با کنترل هورمون های گرسنگی آغاز می گردد.

اولین هورمون گرلین است که هورمون گرسنگی نیز نامیده می گردد. وقتی شکم شما خالی یا فکر می کنید خالی است، گرلین ترشح می گردد.

هورمون لپتین هم مهار اشتها را بر عهده دارد و وقتی سیر می شوید به مغز علامت می دهد که دست از غذا خوردن بکشید.

کلید گرسنگی به طور طبیعی خاموش نمی گردد و حتی در زمان سیری به خوردن ادامه می دهید. اینجاست که راه حل های طبیعی برای کاهش گرلین پا به میدان می گذارند.

در این گزارش 7 ماده غذایی که گرسنگی را خاموش می نمایند و این مواد غذایی هم تاثیر کوتاه مدت و هم تاثیر بلندمدت دارند، مرور می کنیم.

1. تخم مرغ

در تحقیقی که روی 21 مرد انجام شد، نیمی از آن ها صبحانه شیرینی و نیمی از آن ها تخم مرغ خوردند. نتایج نشان داد که گروه تخم مرغ سه ساعت بعد، گرسنگی کمتری داشتند و طی 24 ساعت بعد کالری کمتری مصرف کردند!

2. جوی دوسر

جوی دوسر حاوی فیبر غیرمحلول است. در یک مطالعه کانادایی معلوم شد سطح هورمون گرسنگی یا گرلین در کسانی که در رژیم غذایی خود فیبر غیرمحلول بیشتری دارند، پایین تر است.

3. سیب زمینی آب پز

مطابق با یک مطالعه سیب زمینی آب پز شده، سیرنماینده ترین ماده غذایی است. اگر سیب زمینی پخته شده در آب را بعد از خنک شدن در یخچال بخورید، خواص سیرنمایندگی آن بیشتر هم می گردد.

4. سیب قرمز

سیب قرمز سرشار از فیبر سرکوب نماینده گرسنگی است. مطابق با یک مطالعه به ازای مصرف هر 10 گرم فیبر محلول در روز، چربی شکمی طی 5 سال 3/7 درصد کاهش می یابد.

5. سرکه سیب

مطالعات نشان داده اند، اسید استیک موجود در سرکه سیب تخلیه معده را به تأخیر می اندازد و باعث آزاد شدن آهسته قند در جریان خون می گردد.

6. مغزیات

ترکیب کاملی از فیبر، پروتئین و چربی موجود در مغزیات باعث احساس سیری می گردد و در نتیجه کالری کمتری در طول روز می خورید. وقتی به دنبال مهار هورمون گرسنگی هستید، در یک وعده 50 پسته را در نظر بگیرید که 159 کالری دارد!

7. حبوبات

براساس یک مطالعه مروری در سال 2017، حبوبات مانند لوبیا، عدس و نخود می تواند به طور مستقیم احساس سیری را افزایش دهد و در عین حال به شما یاری می نماید که در ادامه روز کالری کمتری دریافت کنید.

منبع: همگردی

به "7 ماده غذایی که هورمون گرسنگی را سرکوب می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ماده غذایی که هورمون گرسنگی را سرکوب می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید