500 هزار تومان درآمد ماهیانه کوله بران درآذربایجان غربی

به گزارش وبلاگ همصحبت، نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه بعضی از کوله بران آذربایجان غربی تنها برای کسب 500هزار تومان درماه جان خود را از دست می دهند، گفت: فرصت سازی، جایگزین تهدید در مرز های مالی آذربایجان غربی گردد.

500 هزار تومان درآمد ماهیانه کوله بران درآذربایجان غربی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ همصحبت، جلال محمودزاده درباره شرایط معیشتی کوله بران در آذربایجان غربی، گفت:حال مالی کوله بران در استان آذربایجان غربی بسیار تاسف بار است بنابراین ازدولت تقاضا داریم به طریق اورژانسی به شرایط نابسامان کوله بران با برنامه ریزی مالی ورودکند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کوله بران در سرما وگرما تنها برای تامین معیشت مالی خانواده شان دست به کوله بری می زنند توضیح داد: سزاوار نیست با بی مهری تمام با کوله برانی که تنها برای تامین احتیاج های اولیه معیشتی شان دست به کوله بری می زنند، برخورد قهری گردد.

وی توضیح داد: یکی از راه چاره های اساسی برای ساماندهی شرایط کوله بران برنامه ریزی اساسی در حوزه استفاده بهینه از بازار چه های مرزی است، اما متاسفانه دولت در این راستا اقدامات کاربردی مناسبی اتخاذ نمی نماید.

محمود زاده ادامه داد:کوله بران فاقدهرنوع بیمه درمانی هستند بنابراین کوله بران درآذربایجان غربی مجبور هستند، هزینه های درمان در حوزه پزشکی را با نرخ آزاد پرداخت نمایند بنابراین سوال بنده از مسئولان این است که عادلانه قضاوت نمایند، چگونه کوله برانی که تنها حداکثر ماهی 500 هزار تومان درآمد دارند، می توانند هزینه درمان در بخش خصوصی را پرداخت نمایند.

وی با بیان اینکه انسداد مرزی بدون جایگزین شغلی به طور حتم بعضی از کوله بران را مجبور می نماید که از معابرغیررسمی کالا را وارد کشور نمایند توضیح داد: شرایط معیشتی کوله بران به شدت بحرانی است وبا این اوصاف تعیین است که می بایست، هیئت دولت برای این افراد زحمتکش تمهیدات مکفی را در نظر بگیرد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه کوله بران آذربایجان غربی تنها برای کسب 500 هزار تومان درماه جان خود را از دست می دهند اضافه نمود: مرز های مالی کشور نباید از فرصت سازی به عامل تهدید تبدیل شوند.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بویژه افرادی که با مدارک کارشناسی ارشد، دکتری کوله بری می نمایند، خواهان تغییر شرایطشان با ایجاد فرصت های اشتغال پایدار هستند یادآورشد: ثبات امنیت مرزی با ایجاد اشتغال پایدار برای مرزنشینان رابطه تنگاتنگ دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "500 هزار تومان درآمد ماهیانه کوله بران درآذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 هزار تومان درآمد ماهیانه کوله بران درآذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید