یک سوم رانندگان اتوبوس وام کرونایی گرفتند ، تکمیل تا 2 هفته آینده

به گزارش وبلاگ همصحبت، مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: قرار بود اعطای تسهیلات حمایتی به رانندگان اتوبوس های بین شهری در ابتدای مرداد به اتمام برسد که به دلیل ناهماهنگی بانک ها طولانی شد.

یک سوم رانندگان اتوبوس وام کرونایی گرفتند ، تکمیل تا 2 هفته آینده

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از مهر، داریوش باقرجوان درباره آخرین شرایط رانندگانی که وام 6 میلیون تومانی کرونا دریافت نموده اند، اظهار کرد: قرار بود در ابتدای مردادماه همه رانندگان مشمول دریافت این تسهیلات، وام کرونایی را از بانک های عامل اخذ نمایند اما متأسفانه زمان آن به دلیل ناهماهنگی بعضی بانک ها طولانی تر شده است.

وی اضافه نمود: 28 هزار نفر از رانندگان شامل 27 درصد رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، تا به امروز توانسته اند این تسهیلات را دریافت نمایند.

مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: از 113 هزار و 151 راننده بخش حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، 12 هزار نفر بیمه عشایری دارند که لیست بیمه آنها مستقل از وزارت کار است؛ صندوق بیمه عشایری مسئول پرداخت تسهیلات این رانندگان بود که با رایزنی هایی که داشتیم، این 12 هزار نفر هم قرار است در زمره مشمولان دریافت تسهیلات 6 میلیون تومانی اقشار و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا قرار گیرند؛ ولی تسهیلات این 12 هزار نفر با تأخیر بیشتری اعطا خواهد شد.

وی توضیح داد: 101 هزار نفر راننده اتوبوس های بین شهری که قرار است به وسیله سامانه کارا به آنها تسهیلات پرداخت گردد، تا کنون 27 درصد پیشرفت داشته ولی انتظار داریم ظرف یکی دو هفته آینده امیدواریم پرداخت این تسهیلات به خاتمه برسد.

به گفته باقرجوان همه رانندگان مشمول این تسهیلات، مدارک خود را در سامانه کارا بارگذاری نموده اند بانک ها هم می بایست هر چه سریع تر وام این رانندگان را پرداخت نمایند؛ از بانک ها درخواست نموده ایم در مورد مشکلاتی مانند استعلام چک برگشتی و امثال آنها سخت گیری ننمایند؛ چون رانندگان در شرایط مالی کنونی به سختی می توانند چک ها را تسویه نمایند؛ دریافت این رقم برای رانندگان اتوبوس و دیگر وسایل نقلیه عمومی مسافری جاده ای، حیاتی است.

این مقام مسئول در وزارت راه با بیان اینکه بانک هایی هم که در مورد دریافت تضامین سخت گیری می کردند، با همکاری بانک مرکزی، گره گشایی شده و سهل گیرتر شده اند، گفت: به دستور بانک مرکزی، بانک ها برای اعطای تسهیلات کرونایی به رانندگان اتوبوس، صرفاً چک یا سفته باید تقاضا نمایند؛ نیازی به مطالبه ضامن و گواهی کسر از حقوق نیست.

وی تأکید کرد: بازپرداخت این تسهیلات 24 ماهه است؛ اما از زمان دریافت آن، 4 ماه تنفس دارد؛ به عبارت دیگر از ماه پنجم به مدت 20 ماه باید اقساط تسهیلات 6 میلیون تومانی به بانک عامل بازگردانده گردد.

باقرجوان اضافه نمود: با مذاکراتی که با بانک ها داشتیم، تقاضای اصل سند اتوبوس به عنوان تضمین بازپرداخت تسهیلات از سوی شعب بانک ها، متوقف شده است؛ چون راننده ممکن است برای مالک اتوبوس دیگران مشغول به فعالیت باشد؛ این وام صرفاً برای رانندگان است و الزاماً نیازی نیست تا مالک خودرو باشند.

  • پرداخت تسهیلات 6 میلیون تومانی کرونا به 1531 راننده
منبع: همشهری آنلاین

به "یک سوم رانندگان اتوبوس وام کرونایی گرفتند ، تکمیل تا 2 هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم رانندگان اتوبوس وام کرونایی گرفتند ، تکمیل تا 2 هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید