پل آکاشی کایکیو؛ بلندترین پل معلق جهان، عکس

به گزارش وبلاگ همصحبت، پل آکاشی کایکیو (Akashi Kaikyo) به طول 4 کیلومتر، شهر کوبه را به جزیره آواجی متصل می کند. این پل به عنوان بلندترین پل معلق جهان و برترین سازه مهندسی کشور ژاپن به حساب می آید. قبل از آکاشی، کشتی ها، مسافران را از این تنگه عبور می دادند و این آبراه خطرناک اغلب گرفتار طوفان های شدید می شد. داستان این پل زمانی باز می گردد که در تصادف دو کشتی مسافربری در سال 1955 بیش از یک صد کودک کشته شدند. بعد از این رویداد دولت ژاپن تصمیم گرفت تا روش حمل و نقل دیگری را انتخاب کند و شجاعانه تصمیم به ساخت یک پل بلند گرفت. ساخت آکاشی در سال 1988 شروع شده و فرایند آن 10 سال به طول انجامید. هزینه ساخت پل حدود 3/6 بیلیون دلار بود.

پل آکاشی کایکیو؛ بلندترین پل معلق جهان، عکس

دو میلیون کارگر در این ده سال به سختی کار کردند تا پل آکاشی کایکیو در سال 1998 تمام شد. حدود 200,000 تن استیل برای ساخت پل به کار رفته و کابل های نگهدارنده آن با آخرین تکنولوژی های روز قالب گیری شدند. این پل عظیم و تحسین برانگیز ارتفاعی به طول 300 متر دارد که تنها کمی کمتر از برج توکیو است. پل آکاشی به طوری طراحی شده که بتواند در برابر بادهای قوی با سرعت 80 کیلومتر در ساعت از اقیانوس آرام و زلزله هایی با قدرت 8.5 ریشتر را تحمل کند. مهندسین برآورد کرده اند که این سازه می تواند تا 200 سال بدون هیچ مسئله ای استفاده شود.

پل آکاشی کایکو نه تنها یک سازه عالی است بلکه معماری باشکوهی نیز دارد. مردم، آکاشی را پل مروارید می نامند زیرا 28 طرح گوناگون با رنگ های متنوع و متغیر از لامپ های متصل به کابل اصلی آن را شبیه به یک رشته مروارید می کنند. نورپردازی پل با توجه به فصل تغییر کرده و حتی گذر ساعت ها نیز آن را تبدیل به یک رنگین کمان زیبا می کند. تورهای هدایت شده ای برای بازدید از پل و کسب اطلاعات مفیدی درباره آن وجود دارند که شکوه این شگفتی مهندسی را برای گردشگران شرح می دهند. بعد از عبور از راستا نگهداری پل که معمولاً به روی عموم مردم باز نیست، می توانید به بالای برج 300 متری رفته و نماهای شگفت انگیزی از دریای وسیع، جزیره و خلیج را تماشا کنید.

منبع: گردشبان

به "پل آکاشی کایکیو؛ بلندترین پل معلق جهان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل آکاشی کایکیو؛ بلندترین پل معلق جهان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید