پرداخت بیمه بیکاری به بیکارشدگان ناشی از شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ همصحبت، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: کارگران مشمول قانون کار در صورت بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا می توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده نمایند.

پرداخت بیمه بیکاری به بیکارشدگان ناشی از شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از فارس، قاسم رحیمی اظهار کرد: این کارگران با مراجه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir از مقرری بیمه بیکاری بهره مند می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان نمود: برای برقراری مقرری بیمه بیکاری هیچ احتیاجی به مراجعه حضوری کارگران به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی نیست و تنها به وسیله سایت بیمه بیکاری آنالیز پرونده این افراد شروع می گردد.

او گفت: سامانه الکترونیکی ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری تا انتها اردیبهشت طراحی شده و کارگرانی که شغل خود را از اسفند سال قبل به علت کرونا از دست داده اند برای دریافت مقرری تا 20 فروردین فرصت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند.

رحیمی توضیح داد: پس از اخذ درخواست متقاضیان واجد شرایط بیمه بیکاری به وسیله سامانه، نسبت به آنالیز غیرحضوری کلیه شرایط قانونی لازم، اقدام و بدون احتیاج به روال معمول و طرح موضوع در کمیته های مربوطه، در صورت احراز شرایط قانونی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری بابت ماه های اسفند سال گذشته و فروردین و اردیبهشت سال جاری اقدام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پرداخت بیمه بیکاری به بیکارشدگان ناشی از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بیمه بیکاری به بیکارشدگان ناشی از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید