طرح اشتغال زایی دولت پاکستان برای کارگران مقیم کشورهای خارجی

به گزارش وبلاگ همصحبت، دولت پاکستان با هدف اشتغال زایی برای کارگران این کشور در نقاط مختلف جهان مشغول به کار بوده و پس از شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده اند سامانه ای راه اندازی کرد.

طرح اشتغال زایی دولت پاکستان برای کارگران مقیم کشورهای خارجی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ همصحبت به نقل از جیو تی وی، سامانه ثبت نام جهت اشتغال زایی برای پاکستانی های مقیم خارج از کشور راه اندازی شد.

پاکستانی هایی که پیش از شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف مشغول به کار بودند و به دلیل قرنطینه و... کار خود را از دست داده اند می توانند در این سامانه ثبت کنند.

طبق اعلام دولت اسلام آباد افرادی که در کشورهای خارجی مشغول به کار بودند و به دلیل شیوع کرونا کارشان را از دست داده اند مورد حمایت دولت قرار خواهند گرفت و برای آنها اشتغال زایی انجام خواهد شد.

ذوالفقار بخاری معاون ویژه عمران خان در این خصوص گفت: اشتغال زایی برای اتباع پاکستانی وظیفه ما است و افرادی که به هر دلیل کار خود را از دست داده اند می توانند از طریق این سامانه مشاغل دلخواه خود را بیابند.

وی اضافه کرد: پاکستانی های مقیم خارج از کشور کمک های مالی نیز دریافت خواهند کرد و تلاش برای حمایت از آنها ادامه خواهد یافت.

گفتنی است صدها هزار کارگر پاکستانی در کشورهای مختلف از جمله کشورهای شرق آسیا و حاشیه خلیج فارس مشغول به کار بودند.

پس از شیوع بیماری کرونا و آغاز قرنطینه در تمام کشورها کارگران پاکستانی نیز کار خود را از دست دادند و بسکمک از آنها به دلیل بسته شدن مرزها ماه ها در کشورهای مختلف سرگردان بودند.

پاکستان که با یک قرنطینه دو ماهه تلاش داشت مانع شیوع بیماری کرونا شود اخیرا مجبور شده باز هم قرنطینه را در شهرهای بزرگ اعمال کند تا مانع گسترش افسار گسیخته بیماری کرونا شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طرح اشتغال زایی دولت پاکستان برای کارگران مقیم کشورهای خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اشتغال زایی دولت پاکستان برای کارگران مقیم کشورهای خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید