شرایط طرح های پژوهشی نا معین معین و تکلیف شود

به گزارش وبلاگ همصحبت، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تاکید کرد: توجه ویژه به تحقیق و پژوهش در سال جهش تولید ضرورت دارد.

شرایط طرح های پژوهشی نا معین معین و تکلیف شود

به گزارش از، عبدالرضا قاسم پور در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به تحقیق و پژوهش در سال جهش تولید و همچنین کاستن از مسائل سر راه پژوهش، عنوان کرد: دانشگاه ها و مراکز پژوهشی نیز باید طرح های با کیفیت در راستای ارتقا بهره وری و تولید بیش از پیش دانش ارائه کنند.

رئیس کارگروه آموزش، پژوهش،فناوری و نوآوری استان فارس با بیان اینکه یکی از مسائل پژوهش در دستگاه های اجرایی خرد بودن اعتبارات پژوشی و محدودیت در انجام طرح های اساسی بود، اظهار کرد: در حال حاضر با تجمیع این طرح ها از 66 طرح در سال 99 به 15 طرح کلان در سال 98 این مشکل تا حد زیادی رفع شده است.

قاسم پور یادآور شد : برای طرح های پژوهشی استان در راستای 7 مشکل کلان استان شامل اقلیم و محیط زیست، فرهنگی اجتماعی، سیاسی، سلامت، زیربنایی گردشگری، اقتصاد و رونق تولید کد سمات صادر شده و اعتباراتی برای آنها تخصیص یافته است.

معاون استاندار فارس همچنین با بیان اینکه از سال 91 تا 98 197 طرح از سامانه سمات کد گرفته اند که تنها سه طرح شرایط اتمام را اعلام کرده اند افزود: با توجه به اینکه شرایط سایر طرح ها در این سامانه مشخص نشده باید این اقدام در اسرع وقت انجام و شرایط طرح ها بارگزاری شود.

او، پژوهش و فناوری را مبنا و موتور محرکه توسعه در کشور و استان برشمرد و گفت: تحقیقات علمی راه چاره های عبور از مسائل را در اختیار مدیران قرار می دهد و باعث افزایش بهره وری در بخش های مختلف می شود.

نهادینه شدن فرهنگ پژوهش، توجه، اعتقاد و حساسیت بیشتر مدیران به امر پژوهش، تقویت ارتباط دانشگاه با بخش خصوصی و صنعت و کاربردی بودن تحقیقات برای رفع مسائل از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه قاسم پور به آنها تاکید کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شرایط طرح های پژوهشی نا معین معین و تکلیف شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط طرح های پژوهشی نا معین معین و تکلیف شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید