واشنگتن پست: نقص پروتکل های امنیتی عامل اصلی سرقت اطلاعات فوق محرمانه از سیا بود

به گزارش وبلاگ همصحبت، واشنگتن پست در گزارشی نوشت نقص در پروتکل های امنیتی سیا عامل اصلی سرقت حجم بالایی از اطلاعات فوق محرمانه از این سازمان در سال 2016 بوده است.

واشنگتن پست: نقص پروتکل های امنیتی عامل اصلی سرقت اطلاعات فوق محرمانه از سیا بود

به گزارش به نقل از اسپوتنیک، درز اطلاعاتی که در سال 2017 فاش شد و گفته می شود در مجموع 34 ترابایت داده از سازمان سیا به بیرون درز کرده بود ظاهرا بزرگترین سرقت اسرار محرمانه در تاریخ سازمان سیا به شمار می رود.

واشنگتن پست با اعلام این خبر در گزارشی در این خصوص نوشت ناتوانی تیم های هک کننده نخبه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای مقابله با نفوذ کنندگان منجر به سرقت اطلاعات بسیار محرمانه در سال 2016 شده است.

بر اساس گزارش آژانس داخلی این سازمان که به دست این روزنامه رسیده مرکز اطلاعات سایبری ساخت سلاح های سایبری را برای تامین امنیت سیستم های خودشان در اولویت قرار داده است. واشنگتن پس در ادامه گزار ش خود نوشت: یکی از کارمندان پیشین سیا با کمک همین نقصی که در دستورالعمل های امنیتی این سازمان وجود داشته و دارد امکان دسترسی سایت افشاگر ویکی لیکس را به یک سری از اطلاعات فوق محرمانه فراهم کرد.

این سرقت در ماه مارس 2017 فاش شد. در آن زمان ویکی لیکس اطلاعات به دست آمده را بزرگترین گنجینه اسناد سیا نامید و اسامی سلاح های سایبری پیشرفته این سازمان را فاش کرد.

به نوشته واشنگتن پست، نویسندگان گزارش آژانس داخلی سیا اعتراف کردند که پیروز نشدند تشخیص دهند و یا مطابق علائم هشدار دهند اقدامی انجام دهند که یک فرد و یا افرادی با دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده سیا خطری را متوجه امنیت ملی کرده است. همچنین در این گزارش تایید شده است که در مورد سلاح های سایبری حساس سیا هیچ گونه کنترل رسانه ای قابل تغییری وجود ندارد و حافظه داده ای به طور نامحدود در دسترس کاربران قرار می گیرد. این گزارش می گوید سیا بر ساخت سلاح های سایبری متمرکز شده و از تهیه بسته های کاهش (خطر) در صورتی که این سلاح ها در معرض دسترسی قرار بگیرند غفلت ورزیده است.

بنا به نوشته واشنگتن پست، در گزارش مذکور آمده است در صورتیکه ویکی لیکس اسناد به دست آمده را هنوز منتشر نکرده باشد ممکن است سیا از میزان و مقدار اطلاعات درز یافته مطلع نباشد. این روزنامه آمریکایی نوشت حدود 2.2 میلیارد صفحه معادل 34 ترابایت اطلاعات در این نفوذ به سرقت رفته است که ظاهرا بزرگترین سرقت اطلاعاتی در تاریخ سیا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "واشنگتن پست: نقص پروتکل های امنیتی عامل اصلی سرقت اطلاعات فوق محرمانه از سیا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: نقص پروتکل های امنیتی عامل اصلی سرقت اطلاعات فوق محرمانه از سیا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید