هیچگاه اجازه حضور بیگانگان در دریای خزر را نخواهیم داد

به گزارش وبلاگ همصحبت، خبرنگاران/گیلان معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه هرجا امنیت باشد صلح و دوستی هم هست، گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حاشیه خزر هیچگاه اجازه حضور بیگانگان را در دریای خزر نخواهند داد.

هیچگاه اجازه حضور بیگانگان در دریای خزر را نخواهیم داد

امیر دریادار حبیب الله سیاری عصر امروز در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات بین المللی نظامی جام دریا 2021 که در سالن اجتماعات همایش های بین المللی منطقه آزاد بندر انزلی برگزار شده بود، اظهار کرد: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به برکت خون شهدا به دست آمده و امیدوارم که همه ما پیروان راستین این راه باشیم.

امیر دریادار سیاری با بیان اینکه مهمان نوازی از ارزش های ایرانی و اسلامی است، اضافه نمود: در این دور از رقابت ها سه رشته را میزبانی کردیم که شامل غواصی در عمق در کنارک، مسابقات جام دریا در بندرانزلی و اربابان سلاح در اصفهان بودند.

وی با اشاره به کسب مقام اول جام دریا، اضافه نمود: از افتخارآفرینی شما به خودم می بالم و این نشان می دهد ما هر چه بخواهیم، انجام می دهیم. کافی است همت و کوششمان را عزم نموده و بخواهیم آن کار را به پایان برسانیم.

امیر دریادار سیاری با بیان اینکه دریای خزر بزرگترین دریاچه دنیا و دارای ژئوپلتیک و ژئو استراتژیک بالایی در منطقه و کشورهای حاشیه دریای خزر است، گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و از آنجایی که این دریا برای همه کشورهای حاشیه خزر حائز اهمیت است و برای اینکه دریای صلح و دوستی باقی بماند باید دست در دست هم دهیم که امنیت آن باقی بماند. صلح و دوستی خزر نیازمند امنیت در این دریا است.

وی با تاکید بر اینکه هرجا امنیت باشد صلح و دوستی هم هست و هرکجا امنیت نباشد نمی توانیم ادعا کنیم می توان فعالیت مالی و اجتماعی و سیاسی انجام داد، توضیح داد: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حاشیه خزر هیچگاه اجازه حضور بیگانگان را در دریای خزر نخواهند داد.

معاون هماهنگ نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای بهره برداری از منابع خدادادی دریای خزر می توانیم دست در دست دهیم، گفت: از همه همسایه های حاشیه خزر که دست در دست هم دادیم و امنیت را برقرار نموده و صلح و دوستی خزر را حفظ کردیم تشکر و قدردانی می کنم.

امیردریادار سیاری با اشاره ارتباط با کشورهای حاشیه خزر گفت: این برقراری ارتباط و تعامل دیپلماسی دریایی در دیپلماسی دفاعی اثرگذار است و انجام مسابقات گام بزرگی در دیپلماسی دریایی و دیپلماسی دفاعی است و جمهوری اسلامی ایران به خوبی می تواند از این ظرفیت بهره لازم را ببرد.

وی اضافه نمود: همه کشورها در کنار برگزاری مسابقات قطعاً برای ارائه توانمندی های خود کوشش می نمایند و همه تیم ها در رقابت سالم توانمندی های خود را به نمایش می گذارند و در قالب مسابقات، همدل و هماهنگ و با وحدت امنیت دریای خزر را برقرار می نمایند تا خزر دریای صلح و دوستی باقی بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هیچگاه اجازه حضور بیگانگان در دریای خزر را نخواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچگاه اجازه حضور بیگانگان در دریای خزر را نخواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید