همه چیز درباره صندوق های قابل معامله (ETF)

به گزارش وبلاگ همصحبت، خبرنگاران: صندوق سرمایه گذاری قابل معامله یا Exchange-traded fund نوعی از صندوق های سرمایه گذاری است که از دارایی های متنوع تشکیل شده و واحدهای آن در طول روز همانند سهام در بازار معامله می شود.

همه چیز درباره صندوق های قابل معامله (ETF)

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از ایبِنا، صندوق سرمایه گذاری قابل معامله یا Exchange-traded fund نوعی از صندوق های سرمایه گذاری است که از دارایی های متنوع تشکیل شده و واحدهای آن در طول روز همانند سهام در بازار معامله می شود و ساختاری شبیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک دارند؛ یعنی شما در طول ساعات و روزهایی که بازار معاملات سهام باز است می توانید یک یا چند واحد از یک صندوق ETF را بخرید، یا چند واحد از آن را بفروشید.

شما با خرید واحدهای ETF، پول خود را در صندوقی سرمایه گذاری می کنید که با استفاده از یک تیم مدیریت حرفه ای سعی می کند تا با تشکیل پرتفویی از سهام و انواع اوراق بهادار، سود کسب کند. اما برخلاف صندوق های سرمایه گذاری مشترک، که فقط در انتها روز و پس از محاسبه NAV می توان آن ها را خریدوفروش کرد، سرمایه گذاران می توانند واحدهای ETF را همانند سهام در طول روز معامله کنند و از مزیت نقدشوندگی سریع تر آن نسبت به صندوق سرمایه گذاری مشترک بهره مند شوند.

منبع: اقتصادنیوز

به "همه چیز درباره صندوق های قابل معامله (ETF)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره صندوق های قابل معامله (ETF)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید