نظام قیمت گذاری خودرو باید مورد اصلاحات جدی قرار بگیرد

به گزارش وبلاگ همصحبت، نظام قیمت گذاری خودرو باید اصلاح گردد و این کار براساس گفته های محمد حسین فروزان مهر لازم است. معاون اقتصادی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه با اشاره به نامناسب بودن ضوابط معین قیمت خودرو به ویژه با تفاوت های موجود در خصوص معین قیمت نهاده های فراوری و محصول نهایی، اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو را کاملا ضروری دانست.

نظام قیمت گذاری خودرو باید مورد اصلاحات جدی قرار بگیرد

وبلاگ همصحبت - محمد حسین فروزان مهر در بازدید از شرکت ایران خودرو و در نشست با مدیر عامل این شرکت گفت: تفاوت موجود در معیار های مشخص قیمت برای نهاده های فراوری و محصول، شرایط را برای زیان ده بودن شرکت های فراوری کننده خودرو فراهم آورده است.

معاون اقتصادی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه ادامه داد: رشد فراوری در بخش های مختلف و بعلاوه اقدامات انجام گرفته برای توسعه محصولات در شرایطی در شرکت ایران خودرو عملیاتی شده که شاهد افزایش بیش از پیش محدودیت های تحریمی و هدف گذاری مذبوحانه دشمن برای توقف صنعت خودروی ایران بوده ایم.

فروزان مهر تاکید نمود: سرکشی به واحدهای فراوریی و پیگیری مسائل و برطرف موانع و پشتیبانی از واحدهای صنعتی در سطح کشور به اسم یکی از ظرفیت های معطل مانده شرایط و امکان اشتغال زایی مناسب در سطح کشور را فراهم می آورد که در طول دو سال گذشته و با حضور آقای رئیسی در مجموعه قوه قضائیه در دستور کار ویژه بوده است.

معاون اقتصادی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه توضیح داد: در راستای این هدف کوشش شده تمامی موارد مرتبط با قضا در این حوزه احصا و موانع یک به یک برطرف شوند.

فراوری خودرو 35 درصد رشد داشته است

فرشاد مقیمی هم در این نشست با اشاره به هدف گذاری افزایش فراوری گفت: با توجه به رشد 35 درصدی فراوری در سال 99 نسبت به سال قبل از آن در ایران خودرو، سال جاری هم فرایند صعودی فراوری همچنان دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های شرکت ایران خودرو درخصوص توسعه پروژه های گیربکس گفت: برای اولین بار گیربکس شش سرعته در ایران خودرو طراحی شده که تاثیر زیادی در کاهش مصرف سوخت محصولات خواهد داشت. مقیمی تاکید نمود: با برطرف بعضی موانع موجود و پشتیبانی مناسب بخش های مختلف می توانیم هدف گذاری مشخص شده برای رشد کمی فراوریات و افزایش کیفیت و ارائه محصولات نو در این شرکت را در سال 1400 رقم بزنیم.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: بیت ران

به "نظام قیمت گذاری خودرو باید مورد اصلاحات جدی قرار بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام قیمت گذاری خودرو باید مورد اصلاحات جدی قرار بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید