نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس با دژپسند درباره بررسی تأثیرات کرونا

به گزارش وبلاگ همصحبت، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نشست ویژه این کمیسیون با وزیر اقتصاد در هفته آینده برای بررسی اقدامات دولت در حمایت از اقشار آسیب پذیر در شرایط بحران کرونا خبر داد.

نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس با دژپسند درباره بررسی تأثیرات کرونا

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ همصحبت، حمدالله کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نشست ویژه این کمیسیون با وزیر اقتصاد درباره بررسی تأثیرات ناشی از بیماری کرونا بر کسب و کار های خُرد و اقتصاد کشور خبر داد و گفت: قرار است آقای دژپسند در جلسه ای که هفته آینده با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خواهد داشت، گزارشی از اقدامات انجام شده برای حمایت از دستفروش ها و کارگران روزمزد در شرایط بحران کرونا به اعضای کمیسیون ارائه دهد.

وی با بیان اینکه در شرایط موجود و گسترش بیماری کرونا، عواقبی برای اقتصاد کشور ایجاد شده کرده و تبعاتی را در پی داشته است، گفت: امروز شرایطی ایجاد شده که بسکمک از کارگران روزمزد و به خصوص کسب و کار های خُرد دچار مشکلاتی شده اند که نیازمند حمایت از سوی مجموعه دولت هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شرح داد: با توجه به اینکه در سال جهش تولید نیز قرار داریم، دولت باید برنامه ریزی های منسجمی برای حمایت از کارگران و تولیدکنندگان در دستورکار داشته باشد، از طرف دیگر شیوع بیماری کرونا نیز لزوم توجه به اقشار آسیب پدیر را بیش از پیش نمایان می کند.

کریمی اضافه کرد: قرار است در جلسه ای در روز سه شنبه آینده با آقای دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهیم داشت، اقدامات این وزارتخانه در حوزه حمایت از بخش های مختلف اقتصاد و نیز اقشار کم درآمد و آن دسته از افرادی که حقوق ثابتی ندارند و قطعا آسیب بیشتری در شرایط بیماری کرونا دیده اند را مورد بررسی قرار دهیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در انتها گفت: نمایندگان و تعدادی از اعضای کمیسیون اقتصادی، پیشنهاداتی نیز برای کمک به دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر در شرایط بحران کرونا دارند که در جلسه روز سه شنبه هفته آینده، با حضور وزیر اقتصاد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس با دژپسند درباره بررسی تأثیرات کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس با دژپسند درباره بررسی تأثیرات کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید