صندوق بین المللی پول: درخواست وام ایران در دست آنالیز است

به گزارش وبلاگ همصحبت، پس از گذشت نزدیک به یک سال از درخواست تسهیلات سریع برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، صندوق بین المللی پول گفت که این درخواست ایران را کماکان در دست آنالیز دارد.

صندوق بین المللی پول: درخواست وام ایران در دست آنالیز است

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ همصحبت، جهاد ازعور (Jihad Azour) مدیر بخش خاورمیانه و آسیای میانه صندوق بین المللی پول به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این صندوق درخواست 5 میلیارد دلار وام ایران را کماکان در دست آنالیز دارد. این نخستین درخواست وام ایران از صندوق از سال 1962 میلادی (1341) به این سو است.

ازعور گفت: آنچه که ایران به آن احتیاج دارد، آن است که تنش ها یا مسائل اجتماعی را به گونه ای مورد توجه قرار دهد که اطمینان یابد تدابیر حفاظت اجتماعی متناسب با محافظت از آسیب پذیرترین گروه ها اتخاذ می گردد.

وی اضافه نمود که هنوز خیلی زود است که به سیاست دولت بایدن در منطقه به خصوص در خصوص ایران پی برد.

ازعور اوایل فروردین سال جاری نیز گفته بود که این نهاد پس از درخواست تسهیلات برای مقابله با کرونا از سوی ایران، در حال مذاکره با مقام های ایرانی برای اعطای وام است. وی در یک نشست آنلاین گفت که این نهاد در حال مذاکره با مقام های ایرانی است تا از احتیاج های ایران و اقدامات لازم برای به جریان افتادن، مطلع گردد.

پیش تر نیز یک سخنگوی صندوق بین المللی پول در پاسخ به سؤال مکتوب خبرنگار ایرنا گفته بود: ما با مقام های ایرانی مذاکراتی را داشته ایم تا درخواست آن ها به صندوق برای استفاده از یاری اقتصادی اضطراری در مقابله با کرونا را بهتر درک کنیم.

وی در پاسخ به سؤال ایرنا مبنی بر اینکه با توجه به گسترش ویروس کرونا و همزمان ادامه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران که به ویژه موجب اختلال در تأمین دارو و درمان مبتلایان به کرونا شده است، پاسخ صندوق بین المللی پول چیست؟ آیا صندوق در طرف درست خواهد ایستاد؟ اضافه نمود: تبادل نظر های میان دو طرف در روز ها و هفته های آینده پیگیری خواهد شد.

ناصر همتی رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اواسط اسفند 98 اعلام نموده بود که برای مقابله با ویروس کرونا طی نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول خواهان استفاده از حق ایران برای بهره مندی از 5 میلیارد دلار تسهیلات سریع از آن صندوق شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صندوق بین المللی پول: درخواست وام ایران در دست آنالیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق بین المللی پول: درخواست وام ایران در دست آنالیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید