ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند

به گزارش وبلاگ همصحبت، یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اقلیت بودن اصلاح طلبان در مجلس یازدهم، گفت: جریان های حامی جوانان اصولگرا اکثریت را در مجلس بعدی خواهند داشت.

ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند

غلامرضا ظریفیان در گفت وگوبا وبلاگ همصحبت درباره ترکیت مجلس یازدهم، اظهار کرد: بر اساس نتایج تایید صلاحیت هایی که تا به امروز اجرا شده است، اکثریت مجلس یازدهم در اختیار جریان هایی غیر از اصلاح طلبان است، اصلاح طلبان در اقلیت خواهند بود و نیروهای شاخص اصلاح طلب ممکن است یا در مجلس یازدهم حضور نداشته باشند یا در اقلیت باشند، مگر اینکه بازبینی جدی در تایید صلاحیت ها انجام گردد.

وی ادامه داد: در میان اصولگرایان نیز جریان هایی که از نیروهای جوان تر حمایت می نمایند، دست بالا را در مجلس خواهند داشت و جریان هایی که سابقه بیشتر دارند، اکثریت را نخواهند داشت. ممکن است این جریان هایی که از جوانان اصولگرایی حمایت می نمایند، تابلوی حزبی هم نداشته باشند، اما به هر حال منتسب و مرتبط با اصولگرایی هستند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا منظور شما از جریان های حامی جوانان، جریان نواصولگرایی است؟ توضیح داد: بحث من نواصولگرایی نیست چون هنوز از نواصولگرایی تعریف روشنی نشده است. معتقدم جریان های حامی جوانان نسبت به جریان های باسابقه اصولگرایی اکثریت را خواهند داشت.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها در خاتمه با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اعضای این تشکل ردصلاحیت شده اند، اضافه کرد: رویکرد انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها منوط به جمع بندی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان است. این شورا فعلا در حال گفت وگوهای جدی برای اتخاذ تصمیم نهایی خود است؛ البته بعضی احزاب هم اعلام نموده اند که چون در بعضی حوزه ها نماینده ندارند، ممکن است لیستی هم ارائه ننمایند، البته هنوز جمع بندی نهایی حاصل نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی آورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید