شاید بعضی نمایش ها آنلاین پخش شوند

به گزارش وبلاگ همصحبت، مدیر تئاتر شهر از احتمال فراوری نمایش های تازه بر اساس شرایط تئاتر آنلاین اطلاع داد ولی در عین حال متذکر شد: باید با طمانینه و در نظر دریافت همه جوانب وارد این فضا شویم.

شاید بعضی نمایش ها آنلاین پخش شوند

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از ایسنا، سعید اسدی ادامه داد: ابتدا ظرفیت های خود و بخش خصوصی را گردآوری کردیم. یک وجه این ماجرا به تامین امکانات برمی گردد و وجه دیگر هم منوط به استفاده از سایر ظرفیت هاست. ولی در هر حال برای مان مهم است که اعتبار و برند مجموعه تئاترشهر را حفظ کنیم، به این معنا که وارد سلیقه رایج بازار نشویم، چون اعتبار تئاتری از هر نکته دیگری برای مان مهم تر است.

او افزود: فعلا درخواست هایی را برای تامین اعتبار ارائه نموده ایم و پس از تصویب شدن، برای انجام فعالیت های جدید و با هماهنگی گروه های نمایشی، زمینه های لازم را ایجاد خواهیم کرد.

اسدی از احتمال فراوری نمایش های تازه بر اساس شرایط تئاتر آنلاین اطلاع داد ولی در عین حال متذکر شد: البته باید با طمانینه و در نظر دریافت همه جوانب وارد این فضا شویم، ضمن این که بخشی از اجرایی شدن این ایده، به تامین اعتبار وابسته است و بخشی دیگر هم به فراهم کردن زمینه های قانونی و حقوقی بویژه درمورد صدور مجوز؛ چراکه در حال حاضر مباحثی درباره صدور مجوز فیلم تئاترها مطرح شده است. به هر حال با هماهنگی اداره کل هنرهای نمایشی، درخواست های مان را در این زمینه ها ارائه نموده ایم

مدیر تئاتر شهر در پاسخ به این پرسش که اگر گروه هایی که اجرای شان به دلیل کرونا متوقف شده است، به ادامه اجرا به صورت آنلاین تمایل داشته باشند، آیا چنین امکانی در مجموعه تئاتر شهر فراهم است، شرح داد: این احتمال هست، ولی به گروه و شرایط پخش آنلاین بستگی دارد. ضمن این که برای اجرای آنلاین باید کیفیت هنری را هم در نظر بگیریم. این نکته را هم فراموش نکنیم که اگر اجراهای صحنه ای از سر گرفته گردد، اجرای آنلاین این نمایش ها می تواند بر ریزش مخاطبان شان تاثیرگذار باشد و همه این ها چالش ها و پرسش هایی است که باید به آن ها بیندیشیم و تصمیم شتاب زده ای نگیریم.

اسدی با تاکید بر این که ناچاریم با احتیاط قدم برداریم، ادامه داد: تصمیم نهایی درباره این شرایط به اجماع نظر هنرمندان، گروه ها و مدیران بستگی دارد. ضمن این که باید شرایطی را در نظر بگیریم که مسئله ای برای اجرای صحنه ای نمایش ها پیش نیاید.

او درباره فراوری نمایش های تازه ویژه پخش آنلاین گفت: باید آنالیز کرد در چنین شرایطی چه متن، اجرا و چه عواملی می توانند برای مخاطب جذاب باشند، چون در فضای اینترنت، نسبت ما با مخاطب متفاوت می گردد و طبیعتا باید فراوریات جدید متناسب با ویژگی های این فضا باشد و همان گونه که شرح دادم، معیارهای کیفی تئاتر هم برای ما اهمیت بسیار دارد.

این مدیر هنری درباره حمایت از گروه هایی که اجرای شان در اسفندماه متوقف شده و دیگر گروه هایی که در نوبت اجرای فروردین بوده اند با توجه به اطلاعیه دوم مرکز هنرهای نمایشی، شرح داد: ازآن جاکه مرکز هنرهای نمایشی به شکل متمرکز به همه امور رسیدگی می نماید و با توجه به این که کارگروهی ویژه رسیدگی به این امور تشکیل شده است، تمام اطلاعات لازم را از طرف مجموعه تئاتر شهر ارائه نموده ایم ولی طبیعتا در تصمیم گیری ها دخالت مستقیمی نخواهیم داشت.

اسدی اضافه نمود: در حال حاضر با گروه های نمایشی و مراجع رسمی در ارتباط مستمر هستیم و مدام مشغول تغییر برنامه ایم ولی فعلا بازگشایی سالن ها و چگونگی ادامه اجراها تعیین نیست، چراکه در حال حاضر همچنان برپایی تجمعات ممنوع است.

او در عین حال اطلاع داد که گرچه در حال حاضر هیچ اجرا و تمرینی در تئاتر شهر جریان ندارد ولی فعالیت های داخلی این مجموعه در زمینه حفظ و نگهداری سالن ها و سرکشی به آن ها در جریان است و برای مشکلاتی که در حین کار وجود دارد، گام هایی برداشته شده است.

سعید اسدی در خاتمه گفت: در حال حاضر همکاران ما در بخش اداری به صورت شیفتی در مجموعه حضور دارند تا ضمن رعایت نکات بهداشتی، نگهداری و انجام امور اداری تئاتر شهر دچار اخلال نگردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شاید بعضی نمایش ها آنلاین پخش شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاید بعضی نمایش ها آنلاین پخش شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید