سخنگوی پوتین: درخواستی برای پیوستن به گروه 7 نکردیم

به گزارش وبلاگ همصحبت، سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به اظهارنظر وزیر خارجه آلمان درباره مخالفت با پیوستن روسیه به گروه 7 گفت، مسکو چنین درخواستی نداده است.

سخنگوی پوتین: درخواستی برای پیوستن به گروه 7 نکردیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت، اظهارنظر وزیر خارجه آلمان درباره مخالفت برلین با الحاق مسکو به گروه 7 و منوط بودن آن به حل بحران اوکراین و شبه جزیره کریمه، واکنش سخنگوی رئیس جمهور روسیه را به دنبال داشت.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، یک روز بعد از رسانه ای شدن سخنان هایکو ماس وزیر خارجه آلمان درباره مخالفت کشورش با الحاق روسیه به گروه 7، سخنگوی کاخ کرملین انجام هر گونه درخواست مسکو برای پیوستن به این گروه را رد کرد.

دیمیتری پسکوف به وبلاگ همصحبت گفت: رئیس جمهور پوتین هرگز هیچ پیشنهاد، اظهارنظر یا اقدامی با هدف از سر دریافت مشارکت روسیه در گروه 7 مطرح نکرده و انجام نداده است.

به گفته سخنگوی کاخ کرملین، روسیه به دنبال پیوستن به گروه 7 نیست علاوه بر این ما مکرر گفته ایم که ما کاملا از کارآمدی ساختار گروه 20 رضایت داریم و معتقدیم که (گروه 20) به گونه ای بهتر نمایانگر واقعیت اقتصادی مدرن است و مراکز اقتصادی جهانی توسعه اقتصادی را نمایندگی می کند.

سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه همچنین گفت، امکان رایزنی درباره مسائل اقتصادی در گروه 7 وجود دارد اما این گروه به سختی و ندرت امکان دستیابی به رهبری جهانی را دارد.

سخنان امروز دوشنبه پسکوف در پاسخ به صحبت های شب گذشته هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مطرح شد که در آن او مدعی شد، این کشور پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای پیوستن روسیه به گروه 7 را رد کرد.

ماس به روزنامه رینیشه پست گفت، مادامیکه هیچ پیشرفت معناداری در حل بحران شبه جزیره کریمه و بحران در شرق اوکراین رخ ندهد، من هیچ شانسی برای بازگشت روسیه به گروه 7 نمی بینم.

براساس گزارش ها، ترامپ ماه گذشته خواستار توسعه گروه 7 و حضور دوباره ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این گروه و تبدیل آن به گروه 8 شده بود. روسیه در سال 2014 و به دنبال الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور از گروه 8 کنار گذاشته شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سخنگوی پوتین: درخواستی برای پیوستن به گروه 7 نکردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی پوتین: درخواستی برای پیوستن به گروه 7 نکردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید