ملاقات معاون وزیر خارجه زیمبابوه با امیرعبداللهیان

به گزارش وبلاگ همصحبت، معاون وزیر امور خارجه زیمبابوه در ملاقات با وزیر امور خارجه کشورمان استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله توسعه بنگاه های کوچک و میانه، انرژی و سوخت را برای کشورش بااهمیت عنوان نمود.

ملاقات معاون وزیر خارجه زیمبابوه با امیرعبداللهیان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت، دیوید موسابایانا معاون وزیر امور خارجه زیمبابوه که برای ملاقات و تبادل نظر با مقامات کشورمان در تهران به سر می برد بعد از ظهر امروز با حضور در وزارت امورخارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و تبادل نظر کرد.

حسین امیر عبداللهیان در این ملاقات با اشاره به جدیت دولت تازه جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه روابط با کشورهای آفریقایی، توسعه همکاری های فیمابین در حوزه های مختلف سیاسی، مالی و فرهنگی با زیمبابوه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان توسعه همکاری های تجاری و مالی با استفاده از روش های ابتکاری در حوزه های مختلف از جمله کشت فراسرزمینی، صدور ماشین آلات، فروش محصولات پتروشیمی و خدمات فنی - مهندسی را از ظرفیت های موجود در روابط دو کشور دانست.

امیرعبداللهیان همکاری های پارلمانی دو کشور را حائز اهمیت خواند و ابراز امیدواری کرد تبادل هیئت ها بین مجالس دوکشور در سطوح مختلف با هدف فعال سازی دیپلماسی پارلمانی و زمینه سازی توسعه همکاری های دو کشور بطور جدی در دستور کار قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه در این ملاقات همکاری کشورهای تحت تحریم ظالمانه ایالات متحده و بعضی کشورهای غربی، در مجامع و سازمان های بین المللی با هدف مقابله با سیاست های اعمال شده یکجانبه و فراقانونی در خصوص تحریم ها را با اهمیت دانست.

دیوید موسابایانا معاون وزیر امور خارجه زیمبابوه نیز در این ملاقات با ارائه گزارشی از ملاقاتهای خود با مسئولین ذیربط در کشورمان، آمادگی کشورش جهت برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور در تهران را اظهار داشت.

معاون وزارت خارجه زیمبابوه همکاری جمهوری اسلامی ایران با کشورش در حوزه های کشاورزی، همکاری در حوزه بهداشت و درمان و تسهیل ورود داروهای ایرانی به بازار زیمبابوه و استفاده از تجربیات کشورمان در زمینه های مختلف از جمله توسعه بنگاه های کوچک و میانه، انرژی و سوخت را با اهمیت خواند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ملاقات معاون وزیر خارجه زیمبابوه با امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات معاون وزیر خارجه زیمبابوه با امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید