دوپینگی که فاش شد، محرومیت 4 ساله چهره سرشناس ووشوی ایران

به گزارش وبلاگ همصحبت، فدراسیون جهانی ووشو مثبت بودن تست دوپینگ ملی پوش ایران را تایید نموده و این ورزشکار برای چهار سال محروم شده است.

دوپینگی که فاش شد، محرومیت 4 ساله چهره سرشناس ووشوی ایران

به گزارش وبلاگ همصحبت، شایعاتی مبنی بر اینکه تست دوپینگ حمیدرضا قلی پور ملی پوش پیشین ووشو در سال 2018 مثبت شده بود وجود داشت، که اکنون تعیین شده فدراسیون جهانی ووشو نتیجه پرونده قلی پور را پیش از این اعلام نموده است اما این خبر در ایران فاش نشده بود.

در این گزارش عنوان شده که تست دوپینگ حمید رضا قلی پوردر نهمین دوره جام جهانی ساندا که در هانگژو چین برگزار شده بود، مثبت شده است.

بنابراین قلی پور طبق قوانین ضد دوپینگ فدراسیون جهانی ووشو برای چهار سال از 28 اکتبر 2018 (6 آبان 1397) تا 28 اکتبر 2022 (6 آبان 1401) محروم است.

البته قلی پور 16 بهمن 1397 و در جریان مسابقات لیگ ایران خداحافظی اش از ورزش قهرمانی را گفت و این در حالی بود که او از 6 آبان 1397 محروم بوده و این مسئله فاش نشده بود.

قلی پور در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک هم عضواست و طبق آیین نامه کمیسیون ورزشکاران، هیچ ورزشکاری نباید در ارتباط با قانون جهانی مبارزه با دوپینگ هیچ گونه محرومیتی دریافته نموده باشند.اکنون باید دید واکنش کمیته ملی المپیک نسبت به این مسئله چیست و از این جریان اطلاع داشته یا نه چراکه حضور قلی پور در کمیسیون نقض ایین نامه محسوب می گردد.

برای دیدن حکم قلی پور در سایت فدراسیون جهانی اینجا را کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دوپینگی که فاش شد، محرومیت 4 ساله چهره سرشناس ووشوی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوپینگی که فاش شد، محرومیت 4 ساله چهره سرشناس ووشوی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید