خبرنگاران سهراب مرادی به مدال برنز حرکت یک ضرب قهرمانی آسیا رسید

به گزارش وبلاگ همصحبت، تهران- خبرنگاران- رقابت های دسته 96 کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا با کسب عنوان سوم و مدال برنز برای سهراب مرادی در حرکت یک ضرب به سرانجام رسید.

خبرنگاران سهراب مرادی به مدال برنز حرکت یک ضرب قهرمانی آسیا رسید

به گزارش وبلاگ همصحبت، مسابقات قهرمانی وزنه برداری 2021 قاره کهن در شهر تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است. این مسابقه که یکی از گزینشی های المپیک با سطح طلایی به شمار می رود تا پنجم اردیبهشت ادامه دارد.

رقابت های دسته 96 کیلوگرم این مسابقات امروز (آدینه) برگزار گردید. در این دسته یانگ وزنه بردار کره جنوبی با رکورد ورودی 395 کیلوگرم در صندلی اول واقع شده است. تیان تائو از چین با 390 کیلوگرم دوم و سهراب مرادی با رکورد ورودی385 کیلوگرم در رده سوم واقع شده است.

حساسیت این دسته برای وزنه برداری ایران از آن جهت است که مرادی می تواند با حد نصاب لازم امتیازات المپیکی خود را افزایش دهد. در این دسته چن پو جن تایوانی رقابت سختی با مرادی برای رسیدن به عنوان برترین وزنه بردار قاره کهن داشت. این وزنه بردار با سه بار اوت وزنه 170 کیلوگرمی عملا هیچ امتیازی از این آوردگاه کسب نکرد.

کادر فنی برای حرکت نخست یک ضرب سهراب مرادی وزنه 170 کیلوگرم را در نظر گرفتند که وی به راحتی پیروز به مهار آن شد. مرادی که رکورددار دنیا و آسیا در حرکت یک ضرب به شمار می رود نتوانست در حرکت دوم وزنه 174کیلوگرم را مهار کند اما او در حرکت سوم آن را به راحتی مهار کرد. سهراب با مهار این وزنه مدال برنز یک ضرب دسته 96 کیلوگرم را از آن خود کرد.

تیان تاءو با مهار 176 کیلوگرم طلا گرفت و ورزشکار کره ای با 174 کیلوگرم به مدال نقره رسید.

رقابت های دوضرب دسته 96 کیلوگرم تا دقایق دیگر شروع می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سهراب مرادی به مدال برنز حرکت یک ضرب قهرمانی آسیا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سهراب مرادی به مدال برنز حرکت یک ضرب قهرمانی آسیا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید