خط اعتباری بانک ها برای حمایت از بورس

به گزارش وبلاگ همصحبت، خبرنگاران:کمیته بازار سرمایه کمیسیون مالی مجلس به دنبال آن است که یک خظ اعتباری از کانال بانک ها برای حمایت از بورس ایجاد کند.

خط اعتباری بانک ها برای حمایت از بورس

محسن علیزاده نماینده و عضو کمیسیون مالی مجلس به دنیای اقتصاد گفته است:در جلسه کمیته بازار سرمایه این کمیسیون با حضور بعضی فعالان و صاحب نظران بازار سهام تصمیم گرفته شده است که علاوه بر ایجاد کانونی برای حمایت از سهامداران خرد به وسیله مذاکره با بانک مرکزی و مجاب کردن این نهاد امکان راه اندازی یک خط اعتباری برای حمایت از بورس فراهم گردد.

به گفته عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در جلسه اخیر کمیته بازار سرمایه با فعالان این بازار که در راستای حمایت از سرمایه سرمایه گذاران خرد بود توافق شد ان شاء الله با پیشنهادی که به بانک مرکزی می دهیم و همکاری این نهاد یک خط اعتباری از سوی بانک ها برای حمایت از بازار اختصاص پیدا کند. این حمایت هم برای سهامداران خرد و هم برای سهامداران عمده حقوقی است.

او می گوید: تشکیل یک انجمن یا کانون صنفی سهامداران خرد نیز در این نشست از سوی اعضا تصویب شد و قرار شد پیش نویس اساسنامه تدوین و سپس آنالیز گردد تا با تشکیل این انجمن یا کانون صنفی از حقوق صنفی سهامداران خرد صیانت گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "خط اعتباری بانک ها برای حمایت از بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط اعتباری بانک ها برای حمایت از بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید