خبرنگاران وزیر خارجه لبنان: نتایج تحقیقات انفجار بیروت بزودی معین می شود

به گزارش وبلاگ همصحبت، تهران- خبرنگاران- وزیر امور خارجه لبنان ابراز امیدواری کرد که نتایج تحقیقات حادثه انفجار بندر بیروت در روزهای آینده تعیین شود.

خبرنگاران وزیر خارجه لبنان: نتایج تحقیقات انفجار بیروت بزودی معین می شود

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از المیادین، شِربل وهبه جمعه شب در گفت وگو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه احتمال می رود ظرف روزهای آینده نتایج تحقیقات انفجار بندر بیروت معین شود، گفت: دستگاه قضا این اختیار را دارد که در صورت نیاز از تجربه های کشورهای خارجی در فرایند تحقیقات استفاده کند.

وی اضافه کرد: دادگاه نظامی همه تحقیقات لازم در خصوص این حادثه را برای معین کردن مسؤولان آن انجام خواهد داد.

وهبه ادامه داد: ما [در وزارت خارجه لبنان] به بیانات سید حسن نصرالله به دید فرصتی برای خروج از محاصره نگاه می کنیم.

وی با بیان اینکه لبنان از همه فرصت ها برای بهبود روابط خود با خارج استفاده خواهد کرد، اظهار کرد: در 2 روز گذشته، با 30 وزیر خارجه صحبت کردم و همگی از آمادگی خود برای دیدار دوجانبه خبر دادند.

وزیر امور خارجه لبنان، سفر رییس جمهوری فرانسه به این کشور را مثبت ارزیابی و گفت: امانوئل مکرون از لبنان خواست؛ در اسرع وقت اصلاحات را انجام دهد و دولت هم در این راستا عمل خواهد کرد.

وهبه همچنین تأکید کرد: اولویت اکنون انجام عملیات نجات در محل انفجار است.

وی در خصوص کمک های خارجی به لبنان نیز گفت: درخواست هایی از کشورها برای ارسال کمک ها دریافت کردیم و در حال هماهنگی با بخش های نظامی مربوطه هستیم.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز جمعه در سخنرانی خود نحوه تعامل کشورهای خارجی را خوب توصیف کرد و گفت: نگاه ما به سفر امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه به لبنان و کمک و حمایت کشورها به کشور ما مثبت است و به جنبه های مثبت آن نگاه می کنیم و فرصتی برای لبنان بوده برای خروج از محاصره ای که با آن روبرو است.

عصر سه شنبه گذشته در پی وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و 700 تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد که بر اثر آن، تا به امروز 154 نفر کشته و بالغ بر پنج هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور گفتند.

تا به امروز از ایران سه ففرایند هواپیمای حامل امکانات پزشکی و کمک های مورد نیاز مردم بیروت به همراه تیم پزشکی به لبنان گسیل شده و نخستین بیمارستان صحرایی توسط تیم پزشکی اعزامی ایران در شهر کار خود را آغاز کرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر خارجه لبنان: نتایج تحقیقات انفجار بیروت بزودی معین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر خارجه لبنان: نتایج تحقیقات انفجار بیروت بزودی معین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید