جیمز باند 25 رکوردهای فروش دوران کرونا را شکست

به گزارش وبلاگ همصحبت، تهران (پانا)- تازه ترین فیلم از مجموعه جیمز باند تا روز آدینه به سینماهای آمریکا نمی رسد اما اندازه فروش آن در 54 بازار بین المللی به مرز 120 میلیون رسید.

جیمز باند 25 رکوردهای فروش دوران کرونا را شکست

به گزارش هنرآنلاین، زمانی برای مردن نیست که نخستین نمایش دنیای آن شامگاه سه شنبه در لندن برگزار گردید، در 24 کشور برترین افتتاحیه یک فیلم جیمز باندی را داشت و در 21 کشور هم برترین رقم فروش نمایش سه روز اول اکران را در دوران همه گیری کرونا به ثبت رساند. این اولین فیلم در بیش از 18 ماه گذشته است که بدون نمایش عمومی در چین توانست در گیشه هفته اول بیش از 100 میلیون دلار بفروشد.

زمانی برای مردن نیست بیست و پنجمین فیلم جیمز باندی تاریخ سینما و پنجمین و آخرین فیلم از این مجموعه است که دنیل کریگ در آن نقش مامور مخفی 007 را ایفا می نماید. زمانی برای مردن نیست در 24 کشور از جمله ژاپن، هنگ کنگ و آلمان برترین عملکرد یک فیلم جیمز باندی را داشت و در 21 کشور از جمله انگلستان پرفروش ترین فیلم در خاتمه سه روز اول اکران در زمانه کرونا بود. فیلم 29 اکتبر در سینماهای چین روی پرده می رود.

جیمز باند شماره 25 قرار بود بیش از یک سال پیش اکران گردد و به علت همه گیری کرونا دست کم دو بار زمان نمایش عمومی آن عقب افتاد. زمانی برای مردن نیست پایان از چند روز پیش و زمانی رنگ پرده را دید که استودیوهای مترو گلدوین مه یر و یونیورسال مطمئن شدند مردم آماده بازگشتن به سینماها هستند و تهدید کرونا نمی تواند چندان نگران کننده باشد. از آنجا که فیلم فقط در سینماها نمایش دارد، انتظار می رود مردم سراسر دنیا برای تماشا آن به سالن های نمایش هجوم ببرند.

شش سال فاصله بین اسپکتر (فیلم قبلی جیمز باند) با زمانی برای مردن نیست و آخرین حضور دنیل کریگ در این مجموعه سینمایی (که بعضی او را برترین و محبوب ترین بازیگر نقش جیمز باند می دانند) باعث شده است تب باند بین مردم بالا برود. پیش فروش بلیت ها هم نشان می دهد گیشه زمانی برای مردن نیست به این زودی ها افت نمی نماید و سرد نمی گردد. نکته جالب اینکه فیلم پس از فقط چهار روز نمایش، پرفروش ترین فیلم انگلستان در سال 2021 (بالاتر از پیتر ربیت 20 میلیون پوندی) شده است.

زمانی برای مردن نیست در انگلستان و ایرلند 26 میلیون پوند در چهار روز فروخت و فروش آن در سه روز آدینه تا یکشنبه 21 میلیون پوند بود. اسکای فال و اسپکتر که پیش از این پرفروش ترین فیلم های جیمز باندی در تاریخ 59 ساله این مجموعه سینمایی بودند، در سه روز اول نمایش حدود 20 میلیون پوند عایدی داشتند. زمانی برای مردن نیست با دو ساعت و 45 دقیقه زمان طولانی ترین فیلم جیمز باندی است و هر روز در 772 سالن نمایش در انگلستان بیش از 9000 بار روی پرده می رود.

از آنجا که هنوز دست کم 20 درصد سینماهای دنیا به علت همه گیری کرونا بسته اند، بعید است زمانی برای مردن نیست بتواند به رکورد فروش دنیای 1.1 میلیارد دلاری اسکای فال برسد. هر چند آمار فروش فعلی آن 17 درصد کمتر از بازه زمانی مشابه اکران اسپکتر است که با 880 میلیون دلار به کار خود خاتمه داد. با نمایش زمانی برای مردن نیست در آمریکا و چین (بزرگ ترین بازارهای سینمایی دنیا)، می توان به برآوردی روشن تر از گیشه جیمز باند 25 رسید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جیمز باند 25 رکوردهای فروش دوران کرونا را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیمز باند 25 رکوردهای فروش دوران کرونا را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید