انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از راهبردهای دولت در قبال شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ همصحبت، دولت انگلیس وعده داده است از تمام پرسنل و ساکنان مراکز نگهداری سالمندان تست کرونا گرفته می شود اما همچنان درخصوص عدم اعلام راهبرد نحوه خروج از قرنطینه در آینده، مورد انتقاد است.

انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از راهبردهای دولت در قبال شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ همصحبت، درپی انتشار گزارش هایی از شیوع گسترده ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان در انگلیس، دولت این کشور وعده داد تست کرونای بیشتری در این مراکز گرفته شود.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس روز چهارشنبه گفت انجام آزمایش ابتلا به کرونا یکی اقدامات مهم در کنترل این بیماری است و به همین دلیل از تمامی پرسنل و ساکنین مراکز نگهداری سالمندان تست کرونا گرفته خواهد شد.

انجام این وعده پس از آن اعلام شد که شماری از رسانه های انگلیسی درخصوص مرگ ومیر بالای سالمندان در این مراکز هشدار داده و بی توجهی دولت در این زمینه را مورد انتقاد قرار دادند.

روزنامه گاردین روز دوشنبه در گزارشی نوشت، حدود نیمی از موارد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی، در مراکز نگهداری سالمندان رخ می دهند (جزئیات بیشتر).

آدلینا کوماس کارشناس مرکز سیاست گذاری و ارزیابی مراکز نگه داری سالمندان در انگلیس در مصاحبه با این روزنامه گفت: از دید من، این [آمار] نشان می دهد باید منابع به طور مساوی در اختیار خدمات ملی سلامت و مراکز عمومی نگهداری از سالمندان قرار گیرد. فاصله گذاری فیزیکی در این مراکز غیرممکن هستند و افرادی که در آن ها نگه داری می شوند قادر به انجام اقدامات لازم نیستند و کارکنان نیز به قدر کافی مورد حمایت و آموزش قرار نمی گیرند. بسیاری از کارکنان این مراکز دانش پزشکی بسیار اندکی دارند.

همچنین رویترز نوشت، کر استارمر رهبر جدید حزب کارگر انگلیس روز چهارشنبه از دولت محافظه کار این کشور درخواست کرد راهبرد خروج جامعه از قرنطینه را منتشر کند.

استارمر گفت: سوال این نیست که آیا در روز پنجشنبه قرنطینه عمومی تمدید می شود یا خیر، بلکه سوال این است که دولت چه زمانی، چگونه و تحت چه شرایطی می تواند اقدامات پیشگیرانه را کاهش دهد.

وی افزود: راهبرد خروج [از قرنطینه] زمانی موثر خواهد بود که دولت برنامه ریزی، سرمایه گذاری و زیرساخت های لازم را از قبل معین کرده باشد.

دولت انگلیس از 23 مارس (3 فروردین) و با اصرار منتقدان به کم کاری دولت در مقابله با ویروس کرونا، قرنطینه سراسری را در این کشور اعمال کرد.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه گفت، دولت قرار است روز پنجشنبه، شرایط قرنطینه سراسری را تمدید کند و برنامه ای برای تغییر در سطح محدودیت های اعمال شده وجود ندارد.

رهبر جدید حزب کارگر انگلیس همچنین در انتقاد از نحوه عملکرد دولت در مبارزه با ویروس کرونا گفت: معتقدم که برخی تصمیمات اتخاذ شده در هفته های اخیر بسیار کند صورت گرفته اند و از کشورهای دیگر به قدر کافی درس گرفته نشده است. بیایید این مسئله را تکرار نکنیم.

او در ادامه گفت: غلبه بر این بحران نیازمند همراه کردن جامعه بریتانیا است. [عملکرد] دولت باید شفاف و قاب بررسی باشد. فشار سکوت بر روی جوامع در سرتاسر کشور را نباید دستکم گرفت.

تا کنون بیش از 93 هزار نفر در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از 12 هزار نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از راهبردهای دولت در قبال شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از راهبردهای دولت در قبال شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید