انتصاب دهنوی چه سیگنالی برای بورس دارد؟

به گزارش وبلاگ همصحبت، حسن قالیباف اصل که در موقعیت سخت آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق های سهام دولتی (ETF)، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را پذیرفته بود، یک هفته پیش استعفا کرد. امروز علی دهقان دهنوی ریاست این سازمان را بر عهده گرفت.

انتصاب دهنوی چه سیگنالی برای بورس دارد؟

سعید ابراهیمی، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با وبلاگ همصحبت در رابطه با انتصاب دهنوی به عنوان رئیس جدید سازمان بورس گفت: رئیس جدید سازمان بورس فردی دولتی است و به نظرم شناخت و سابقه چندانی راجع به بازار سرمایه ندارد و احتمالا به جای اینکه بر مبنای اصول بازار جلو برود بیشتر بر مبنای اصول سیاسی حرکت خواهد نمود. این انتصاب کاملا سیاسی است و می تواند نتایج مثبتی برای بازار سهام داشته باشد.

این کارشناس در رابطه با پیامدهای این انتصاب گفت: دولت سعی دارد به جای اینکه یک متخصص در بازار سرمایه سکان امور را در دست بگیرد سمت را به کسی بسپارد که بازار را مدیریت کند. انتصابات سیاسی می تواند عملکرد روشنی برای سهامداران خرد معین کند، همچنین می تواند باعث افزایش مشارکت افراد و بازیگران عظیم برای بازار باشد.

این کارشناس در ادامه گفت: این انتصاب به نوعی مدیریت سیاسی بازار سرمایه است و اگر همراهی های سیاسی را همراه داشته باشد می تواند سیگنال مثبتی از طرف دولت به سهامداران مخابره کند و شاید نشان دهنده انتخاب مدیر سیاسی در راستای مدیریت و جمع کردن بازار سهام باشد. از طرفی با نزدیک بودن انتخابات، این انتصاب می تواند شرایط خوبی برای گروه های درگیر انتخابات ایجاد کند.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس وبلاگ همصحبت بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "انتصاب دهنوی چه سیگنالی برای بورس دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب دهنوی چه سیگنالی برای بورس دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید