افزایش 30 درصدی مصرف آب شرب برخی شهرها در زمستان ، کاهش 11 درصدی حجم مخازن سدها

به گزارش وبلاگ همصحبت، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر این که مدیریت مصرف آب هنگام شست وشو و خانه تکانی این روزها باید سرلوحه کار قرار گیرد، گفت: افزایش مصرف 30 درصدی آب در برخی شهرها و 15 درصدی در شهر تهران نگران کننده است.

افزایش 30 درصدی مصرف آب شرب برخی شهرها در زمستان ، کاهش 11 درصدی حجم مخازن سدها

به گزارش وبلاگ همصحبت قاسم تقی زاده خامسی در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که آیا افزایش مصرف آب شرب تنها مختص تهران است و سایر شهرها این رشد مصرف را تجربه نکرده اند، گفت: اتفاقا این روزها در برخی شهرها شاهد افزایش مصرف آب هستیم و این موضوع تنها مختص پایتخت نیست.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت مصرف آب هنگام شست وشو و خانه تکانی این روزها باید سرلوحه کار قرار گیرد، گفت: شیوع ویروس کرونا و رعایت مسائل بهداشتی از یک سو و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و انجام سنت خانه تکانی در خانواده های ایرانی، باعث شده این همزمانی مصرف آب شرب را افزایش دهد، اما خواهش ما از مردم این است که در مصرف آب بیش از پیش دقت کنند و مدیریت مصرف آب را جدی بگیرند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ادامه داد: حجم موجود مخازن سدها نیز نسبت به سال گذشته 11 درصد کاهش دارد و ورودی سدها نیز 40 درصد افت کرده است. شاید بارندگی های اخیر به افزایش ذخایر آبی کشور کمک کرده باشد، اما باید توجه داشت که کشور ما سال هاست با کم آبی روبرو است.

وی در پاسخ به این سؤال که میزان افزایش مصرف آب چقدر بوده است، اظهار داشت: افزایش مصرف آب شرب در برخی شهرها 30 درصد و در شهر تهران 15 درصد است که این رشد مصرف اگر ادامه پیدا کند، فصل تابستان نگران کننده خواهد بود.

روز گذشته سیدزاده مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب کشور با تأکید براینکه برای کاهش مصرف آب باید اقتصاد آب، فرهنگ سازی و اقدامات فنی مهندسی توامان انجام شود، به فارس گفته بود که مردم زمان استفاده از مصرف آب را کوتاه کنند، معتقدیم در این روزها رعایت موارد بهداشتی ضروری است.

وی گفته بود: هنوز میزان افزایش مصرف آب در کشور گزارشی به دست ما نرسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش 30 درصدی مصرف آب شرب برخی شهرها در زمستان ، کاهش 11 درصدی حجم مخازن سدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30 درصدی مصرف آب شرب برخی شهرها در زمستان ، کاهش 11 درصدی حجم مخازن سدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید