گشت و گذاری در شهر سوسنگرد Susangerd

به گزارش وبلاگ همصحبت، سوسَنگِرد شهری است در شهرستان دشت آزادگان که در استان خوزستان قرار گرفته است. شهر سوسنگرد مرکز شهرستان دشت آزادگان و مهمترین شهر آن است، فاصله شهر سوسنگرد تا اهواز 55 و تا بستان 28 کیلومتر است، رودخانه کرخه از شمال آن می گذرد و شعبه ای از کرخه نیز از داخل شهر عبور نموده و در غرب و جنوب غربی شهر دو رود سابله و مالکیه از آن منشعب می شوند.در ادامه همراه خبرنگاران باشید تا با جاهای دیدنی سوسنگرد بیشتر آشنا شوید.

گشت و گذاری در شهر سوسنگرد Susangerd

مردم

مردم این شهر عرب و پیشه عمده مردم کشاورزی می باشد. از جمله طوایف ساکن در شهر می توان از بنی طرف (طایفه ای بزرگ و شامل)، آلبویلال (جلالی)، بنی ساله، دحیمی، حمودی، بیت داغر، حریزات (حریزاوی)، نیس (مدحج)، مرمض، ابواعبید، سواری، سادات، زبیدات، ابو چلده، سواعد، بیت حردان، بیت مهاوی.شرفی و نگراوی وعبیات والبوحرز و مزرعه و طایفه بزرگ بنی اسد (اسدی و سداوی و بیت جویدر)را می توان نام برد.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

مراکز تفریحی شهر

پارک ورودی شهر، پارک مرکزی شهر که از اماکن تاریخی - تفریحی این شهر محسوب می گردد و ساحل رودخانه کرخه از مهمترین مراکز تفریحی و گذراندن اوقات فراغت می باشند.

مضیف بردیه سوسنگرد

میهمان خانواده حیدری در روستای سوسنگرد شوید. مضیف بردیه سه سالی ست که بنا به رسم قدیمی عرب ها در این روستا بنا شده است.عرب ها در زمانی نه چندان دور برای میزبانی از میهمانان خود، مضیف هایی خارج از خانه بنا می نهادند که تمامی سازه های آن از نی بوده است. مضیف در نداشته و رو به قبله بوده و میهمانان برای ورود بایستی کمی خم شوند.یکی از مهمترین مراسمی که در مضیف برگزار می گردد، مراسم قهوه خوری است که بعد از نهار برگزار می گردد. در این مراسم که آداب خاصی دارد، بعد از نوشیدن فنجان نخست چنانچه تمایل نداشته باشید فنجان را تکان دهید. اگر این رسم را فراموش کنید اجبار به نوشیدن فنجان دوم خواهید داشت.فنیان فنجان مخصوص عرب هاست که همه مهمانان با آن قهوه می نوشند. پذیرایی قهوه از سمت راست مضیف آغاز می گرددو کسیکه قهوه تعارف می نماید، قهوه تعارف میکند فنجان را با دست راست می گیرد و مهمان باید آن را با دست راست بگیرید و بدون آنکه زمین بگذارد آن را بنوشد. اگر کسی سه بار فنیان را بدون حرکت به میزبان دهد و سه بار قهوه بنوشد، یعنی اینکه برای حل مشکلش نزد شیخ یا صاحب مضیف آمده تا وی مشکلش را حل نماید.

شهر سوسنگرد بدلیل موقیعیت منطقه ای که داشته و تحمل جنگ تحمیلی ایران و عراق و از آنجایی که این شهر مدتی در حصر کشور عراق بوده است از جاهای دیدنی زیادی بهرمند نیست، اما اهالی این شهر اوقات فراغت خود را در پارک های جنگلی سوسنگرد و پارک ساحلی سوسنگرد(شهید سبهانی) میگذرانند.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول

به "گشت و گذاری در شهر سوسنگرد Susangerd" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذاری در شهر سوسنگرد Susangerd"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید