کارمند تسلا برای تخریب رایانه اخراج شد

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از بلومبرگ، به گفته شرکت تسلا کارمندی که ماه گذشته در کارخانه این شرکت واقع در فرمونت کارشکنی نموده بود، پس از تحقیقات داخلی شناسایی و اخراج شده است.

کارمند تسلا برای تخریب رایانه اخراج شد

طبق ایمیل آل پرسکوت نائب رییس بخش حقوقی تسلا، این شرکت به سرعت خسارت وارده در نتیجه این رویداد خرابکاری را رفع کرد و فعالیت های واحد فقط برای مدت کوتاهی مختل شده بود

در متن این نامه الکترونیکی آمده است: دو هفته قبل تیم های IT ما کارمندی را شناسایی کردند که مغرضانه در کارخانه خرابکاری نموده بود. واکنش سریع تیم های کارشناسان از ایجاد خسارات بیشتر جلوگیری کرد و فرایند فراوری چند ساعت بعد از سرگرفته شد.

این کارگر که نام آن فاش نشده تصمیم داشت ردپای خود در خرابکاری را پاک کند و تقصیر تخریب یک رایانه شرکت را به گردن همکارش بیندازد. اما پس از ارائه شواهد دقیق، این کارمند به خطای خود اعتراف کرد و در نتیجه اخراج شد.

درحال حاضر بیش از 10 هزار کارگر در واحد خودروسازی تسلا در فرمونت واقع در ایالت کالیفرنیا کار می نمایند. در این واحد مدل های S، X، 3 وY فراوری می شوند. هنوز به طور دقیق تعیین نیست آیا تسلا این رویداد را به طور داخلی آنالیز نموده یا از نیروهای پلیس یاری گرفته است.

البته این نخستین باری نیست که تسلا با خرابکاری روبرو می گردد و به همین دلیل تیم امنیتی قدرتمندی دارد. ماه گذشته الون ماسک حمله سایبری به تاسیسات این شرکت در ایالت نوادا را نیز تایید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کارمند تسلا برای تخریب رایانه اخراج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمند تسلا برای تخریب رایانه اخراج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید