پاسخ سازمان وظیفه ناجا به ابهامات مطرح شده در برنامه فوتبال برتر

به گزارش وبلاگ همصحبت، سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به اظهارات خلاف واقع مطرح شده توسط یکی از ورزشکاران علیه برخی فرآیندهای قانونی خدمت وظیفه عمومی در برنامه فوتبال برتر شبکه 3 سیما، ضمن رد اظهارات فرد مذکور، این مطالب را خلاف دانسته و در راستای تنویر افکار عمومی لازم می داند همان گونه که در گذشته نیز اطلاع رسانی شده است، فرآیند رسیدگی به شرایط مشمولان ورزشکار را مجدد مورد تاکید قرار دهد.

پاسخ سازمان وظیفه ناجا به ابهامات مطرح شده در برنامه فوتبال برتر

1- برابر توافق به عمل آمده بین نیروهای مسلح، وزارت ورزش و جوانان و سازمان وظیفه عمومی در سال 1397 مقرر شد، اعزام به خدمت سربازی مشمولان ورزشکار عضو تیم های ملی فوتبال، تا 30 سال و شاغل در لیگ های برتر فوتبال تا 28 سال به تعویق انداخته گردد تا از ظرفیت حرفه ای این عزیزان در ارتقا ورزش کشور استفاده گردد. البته مقررات مربوط به تحصیل و خروج از کشور این مشمولان برابر توافق مذکور و برابر مقررات جاری سایر مشمولان صورت می پذیرد. این عزیزان در صورت عدم اشتغال به تحصیل نیز می توانند با اخذ برگه آماده به خدمت و تأیید وزارت ورزش و جوانان، از تسهیلات تمدید اعزام، به مدت دوره های 6 ماهه تا زمان اشتغال در تیم های لیگ برتر و تیم ملی استفاده کنند.

2- اجرای این فرآیندها نیاز به حضور افراد نداشته و صرفاً با اعلام و تأیید وزارت ورزش و جوانان، توسط سازمان وظیفه عمومی صورت می پذیرد که تا کنون تمامی موارد اعلامی از سوی وزارت ورزش و جوانان سریعاً اجرایی شده است. البته این نکته مورد تاکید است که برابر توافق، بدون اعلام وزارت ورزش و جوانان هیچ اقدامی از سوی سازمان وظیفه عمومی صورت نمی پذیرد.

3- پیرامون مقررات مربوط به خروج از کشور، این مشمولان نیز برابر توافق نامه مذکور همانند سایر مشمولان با اخذ وثیقه معین شده انجام می پذیرد و مدت زمان حضور این عزیزان در خارج کشور، با همکاری و مساعدت سازمان وظیفه عمومی دو ماه در نظر گرفته شده و اجرایی می گردد.

4- مشمولان ورزشکار مورد تأیید وزارت ورزش و جوانان که در زمان مقرر اسامی آنها به سازمان اعلام شده از طریق بستر اینترنت و بدون مراجعه حضوری می توانند مجوز خروج خود را دریافت و پس از ورود به کشور مبالغ وثیقه خود را که به صورت اتوماتیک به حسابشان واریز می گردد دریافت کنند. این مبالغ به حساب های مصوب واریز و در صورت عدم بازگشت در زمان مقرر به حساب خزانه دولت ضبط و واریز می گردد.

5- در خصوص فرد مذکور نیز این تسهیلات به نام برده ارائه شده و از تیرماه سال 98 تا به امروز مکاتبه ای در خصوص شرایط ایشان از سوی وزارت ورزش و جوانان به سازمان وظیفه عمومی واصل نشده و عملاً می بایست ارائه تسهیلات به ایشان متوقف گردد. ولیکن با توجه به شناخت از ایشان در سال گذشته تسهیلات خروج از کشور ارائه شد.

6- با بررسی به عمل آمده از شرایط ایشان و ابهامات مطرح شده، معین شد، مراجعه وی به دلیل عدم تأیید فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان بوده و دلیل دیگر آن مراجعه با تأخیر ایشان به کشور پس از اتمام مجوز است که سامانه سازمان به صورت هوشمند مانع صدور مجوز شده است.

در انتها شایان ذکر است سازمان وظیفه عمومی ناجا آمادگی دارد ضمن ارائه خدمات مطلوب به تمام هم وطنان به ویژه ورزشکاران عزیز نقدها سازنده را پذیرا بوده و پاسخگویی لازم را به هرگونه شبهه افکنی و ابهامات به عمل آورد و از کلیه رسانه های گروهی نیز تقاضا دارد در صورت طرح هرگونه مطلب یا ابهامی در خصوص سازمان وظیفه عمومی ناجا پاسخ های مربوط را منتشر نموده وزمانی را در برنامه ها برای رفع ابهام و پاسخگویی در نظر بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پاسخ سازمان وظیفه ناجا به ابهامات مطرح شده در برنامه فوتبال برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ سازمان وظیفه ناجا به ابهامات مطرح شده در برنامه فوتبال برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید