واکنش تند وزیر بهداشت به منتقدان واکسن روسی: این چه خباثتی است؟

به گزارش وبلاگ همصحبت، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در اظهار نظری به تندی از منتقدان واکسن روسی انتقاد کرده است. او می گوید این واکسن تائیدیه چندین کشور را دارد.

واکنش تند وزیر بهداشت به منتقدان واکسن روسی: این چه خباثتی است؟

هفته گذشته کیانوش دنیاپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در توئیتی گفت که این سازمان مجوز استفاده اضطراری از واکسن اسپوتنیک وی را صادر کرده است.

صدور این مجوز با واکنش تند و تیز مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا و مسئول ساخت واکسن ایرانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام روبه رو شد. محرز با انتقاد از تائید واکسن روسی تاکید کرد که این واکسن تزریق نخواهد کرد چرا که مجوزهای بین المللی را دریافت نکرده و اطلاعات ساخت آن منتشر نشده است.

در پاسخ به محرز کیانوش دنیاپور گفت که ایشان شأنی برای ارزیابی واکسن های دیگر ندارند چنان که ورودی در این موضوع هم نداشته اند.

اما نظام پزشکی هم از واردات واکسن روسی کرونا انتقاد کرده است. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی تاکید کرد که واکسن کرونا باید تاییدیه سازمان بهداشت دنیای و سازمان غذا و داروی کشور را داشته باشد، گفت: مسوولیت هر نوع واردات واکسن و تزریق آن با وزارت بهداشت است.

واکسن روسی کرونا مجوز سازمان بهداشت دنیای را ندارد.

پاسخ تند وزیر بهداشت

اما وزیر بهداشت نسبت به این اظهار نظرها واکنش نشان داد و گفت: مگر می شود وزیر بهداشت اجازه دهد پای واکسن نامطلوب به کشور برسد؟ واکسنی را وارد می کنیم که گواهی مصرف اضطراری داشته و در شش کشور دنیا هم مصرف شده باشد.

او اضافه کرد: این واکسن روسی در کشور های روسیه، آرژانتین، مجارستان، صربستان، مکزیک، امارات متحده عربی، پاکستان، بلاروس، بولیوی، الجزایر و... است.

سعید نمکی با بیان اینکه این چه خباثتی است که برای میزگرد کشوری که خودش در باتلاق کرونا مانده است، خوراک تهیه کنیم؟، گفت: این چه وطن پرستی و اندیشه ای است؟ روزی که مرگ و میر ما به حدود 500 نفر می رسید بلوا میکردند برایمان در شبکه های خارجی اما روزی که متاسفانه مرگ و میر خودشان به 1860 مورد رسیده، یک پنل نگذاشتند که علت را بررسی کنند.

نمکی به اظهارات مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا هم پاسخ داد: می گویند من فلان واکسن را نمی زنم، خب معلوم است که مبتلایان نباید واکسن بزنند، کسی که قبلا بیمار شده اصلا جزو کاندید های تزریق واکسن نیست؛ و برخی حرفا که دل مردم را خالی می کند. این مردم گناه دارند، خسته و آشفته هستند.نگذاریم اعتماد مردم به سربازان خط مقدم این دفاع خدشه دار شود. نگذاریم گسست میان اندیشه اعتماد آمیز مردم و خدمت گذاران صدیق ایجاد شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مردم بدانند این خدمت گذار کوچک و همکارانش برای فدا کردن جسم و جان و آبرویشان آمده اند و هرگز نمی گذاریم پای محصولی به کشور باز شود که با سلامت مردم در تضاد و تقابل باشد. کسانی هم که فکر می کنند در این آشفته بازار می توانند سوار موج اقتصادی شوند، وزیر اجازه نخواهد داد.

او گفت: من روزی که سرپرست شدم دکان برخی را در سازمان غذا و دارو و هیئت امنای ارزی تعطیل کردم. خیلی ها گفتتد مگر تو رای نمی خواهی؟ گفتم من آبروی خودم را نزد خدا می خواهم، روز قیامت خداوند نمی گوید تو که اشراف داشتی بر این فساد پس چرا معامله کردی؟ آقایانی هم که برخی بلواها را راه می اندازند به امید جا به جا کردن برخی منابع، این خواب را پریشان ببینند، اجازه نخواهیم داد که در این ایام پر بلا عده ای بازار تازه راه بیندازند. مردم بدانند من روز اول با آنها بیعت کردم که آنچه میان من، خداوند و قلبم می گذرد را بیان کنم و مصلحت اندیشی مانع نشود برخی حرف ها را به مردم نگویم.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما هم واکسن داخلی را با قدرت دنبال می کنیم و هم از مطمئن ترین منابع واکسن وارد می کنیم و به کوری چشم خیلی ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می دانیم.

منبع: فرارو

به "واکنش تند وزیر بهداشت به منتقدان واکسن روسی: این چه خباثتی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند وزیر بهداشت به منتقدان واکسن روسی: این چه خباثتی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید