نگاهی بر قسمت اول سریال حرفه ای

به گزارش وبلاگ همصحبت، خبرنگارانـ قسمت اول سریال حرفه ای به نویسندگی و کارگردانی مصطفی تقی زاده و تهیه کنندگی سعید خانی چهارشنبه 21 مهر ماه 1400 وارد شبکه نمایش خانگی شد.

نگاهی بر قسمت اول سریال حرفه ای

درباره این سریال آمده است: پول هنگفتی در میان است. برای از بین بردن موانع و رسیدن به این ثروت نقشه بی نقصی ضروری است. نقشه ای ناب و پیچیده که اجرای آن به یک آدمکش حرفه ای احتیاج دارد. احتمالا او باهوش ترین و بی رحم ترین است...

این اولین تجربه مصطفی تقی زاده در شبکه نمایش خانگی است. او پیش تر به عنوان دستیار کارگردان در آثاری حضور داشته است و شهرتش را بیش تر پس از فیلم سینمایی زرد به دست آورد. در سریال حرفه ای سارا بهرامی، بهاره کیان افشار، علی رضا ثانی فر، ماهور الوند، مزدک میرعابدینی، امیر محمد زند، بهناز جعفری و علی مصفا به ایفای نقش می پردازند. شاید بزرگ ترین جذابیت سریال و چیزی که بسیاری از توجه ها را به سمت این اثر جلب می نماید، حضور سیروان و زانیار خسروی در این مجموعه باشد.

زانیار خسروی پیش تر هم سابقه حضور در مقابل دوربین سینما را داشته است؛ اما سیروان برای اولین بار و در نقشی خاص پا به عرصه بازیگری گذاشته است. از دیگر عوامل حرفه ای می توان به حضور مرتضی غفوری به عنوان فیلم بردار، عماد خدابخش و پیغام آزادی به عنوان تدوین گر و آهنگ ساز اشاره نمود.

در خلاصه داستان این قسمت آمده است:

سیامک ماموریتی را به خاتمه می رساند؛ سپس از رئیس فرصتی می خواهد تا به کاری شخصی رسیدگی کند و...

شب بارانی، سوله متروک، ماشین شاسی بلند و مردی خوش تیپ و جدی. مواد لازم برای جلب توجه به قسمت اول یک سریال جور است. مرد جدی رعب آور بودن صحنه را بیش تر می نماید و گروگان هایش را در موقعیت هایی عجیب قرار می دهد. یکی را در حوضچه بتن رها می نماید و دیگری را در میان آتش تا یکی خرد شدن استخوان های دیگری را با گوش هایش بشنود و آن دیگری آب پز شدن او را!

با این مقدمه وارد زندگی خانوادگی رویا می شویم. او که از ازدواج اولش یک پسر خردسال دارد، یک ماه است که با کارمند خودش امیرعلی ازدواج نموده است. این پیوند او را وارد خانواده پر جمعیت و عجیب او نموده است. برادرانی که هر یک برای خودشان داستانی دارند و به هر لحاظ سازش و برقراری ارتباط با آن ها سخت است.

قسمت اول توضیح حال و آشنایی با شخصیت های سریال است. شخصیت هایی که ارتباطات محبت آمیز و فامیلی شان به گونه ای است که این یک قسمت را برای روشن شدنش لازم داشتند. هنوز هیچ خطی از داستان تعیین نشده است و هنوز نمی دانم به چه سمت و سویی می رود. این چیزی است که در قسمت بعدی باید روشن گردد.

حرفه ای قرار است یک سریال اکشن و اجتماعی باشد. ترکیب نامعقول و ناملموسی که فقط در آثار ایرانی دیده می گردد و بیشتر اوقات برای کسی که آن را دنبال می نماید، جز پشیمانی چیز دیگری ندارد. حال این ترکیب با بازیگر شدن یک خواننده پاپ هم همراه شده است. نه این که لزوما این مورد نشان دهنده ضعیف بودن سریال باشد، در بیش تر موارد آثار نمایشی ای که در پی چنین چهره هایی می فرایند، سعی در سرپوش گذاشتن روی نقص های زیادی از کار خود را دارند. اما به هر روی برای قضاوت هنوز زود است و امیدواریم که این طور نباشد.

منبع: فرارو

به "نگاهی بر قسمت اول سریال حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی بر قسمت اول سریال حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید