نخستین شرکت پروژه محور ایران بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را رقم زد

به گزارش وبلاگ همصحبت، اعلام جزئیات بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه ایران

نخستین شرکت پروژه محور ایران بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را رقم زد

عرضه سهام تجلی نزدیک است

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس ایران اطلاع داد.

مرتضی علی اکبری مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گفت و گو با بورس 24 اظهار کرد: شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات به اسم اولین شرکت سهامی عام پروژه محور مجوز ورود به فرابورس را گرفت. با توجه به آن که شرکت ما به اسم اولین شرکت و در شکل تازهی از حضور در بورس بود، احتیاج به هماهنگی های بسیاری داشت. این مهم با همکاری وزارت صمت، ایمیدرو، سازمان بورس و شرکت توسعه معادن و فلزات انجام شد و در نهایت با مجوز افزایش سرمایه این شرکت از یک میلیارد تومان به 6 هزار و 200 میلیارد تومان صادر شد.

افزایش سرمایه 620 هزار درصدی

وی اضافه کرد: مجوز افزایش سرمایه 620 هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از محل مطالبات و آورده نقدی با سلب بخشی از حق تقدم سهامداران فعلی است.

علی اکبری گفت: 17 درصد این افزایش سرمایه متعلق به شرکت چادر ملو، 17 درصد متعلق به گل گهر و 51 درصد متعلق به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن فلزات است. هر سه این سهامداران عمده وجوه خود را در طول چند روز گذشته به شکل نقد و غیر نقد به حساب شرکت واریز کردند و جزء مطالبات آن ها محسوب شده است. فقط 15 درصد از آن مانده است که در بورس به وسیله سلب حق تقدم سهامداران عرضه خواهد شد.

در حقیقت شرکت معادن فلزات که 100درصد سهام این شرکت را داشت عملا بخشی از سهام خود را به وسیله سلب حق تقدم واگذار کرد و 51 درصد سهام در مالکیت خود شرکت خواهد بود.

موضوع افزایش سرمایه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

وی در مورد موضوع این افزایش سرمایه به 5 پروژه در دست احداث این شرکت اشاره نمود و گفت: از جمله پروژه های درحال اجرای این شرکت در مورد زنجیره فولاد از معدن تا نورد، شامل گندله سازی، آهن اسفنجی و فولاد سازی است. از پروژه های آینده هم می توان به ساخت اسکله بندر عباس و اکتشاف و استخراج از معادن تازه اشاره نمود.

عرضه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

وی در مورد زمان عرضه سهام این شرکت در فرابورس گفت: 15 درصد سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات حداکثر تا یک ماه دیگر در فرابورس عرضه خواهد شد. هر سهم این شرکت با قیمت 100 تومان عرضه خواهد شد و نقد شوندگی سهام به وسیله بازارگردان تعهد شده است.

وی با اشاره به مزایای پذیره نویسی اولیه سهام این شرکت گفت: سهام این شرکت همانند شرکت های فراوریی نیست که منتظر تقسیم سود مجمع عمومی باشند، بلکه براساس درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها، قیمت سهام افزایش پیدا می نماید.

وی اضافه کرد: تامین اقتصادی به وسیله شرکت های پروژه محور یکی از برترین روش ها برای کشور ایران محسوب می گردد که از محل دریافت وجوه دریافتی از مردم مستقیم وارد بخش فراوری می گردد. از آنجایی که تمرکز شرکت بر روی موضوع پروژه هاست، این پروژه ها با سرعت اجرای بالا، هزینه های کمتر و تدارکات مناسب تر با کیفیت تر انجام خواهد شد. اگر 20 شرکت همانند شرکت ما ایجاد گردد، نقدینگی به جای حرکت به سمت طلا، سکه، خودرو، ارز و واسطه گری وارد حوزه فراوری می گردد، تورم کاهش پیدا می نماید و نقدینگی در کشور کنترل می گردد. بازار سرمایه نقد شوندگی بالایی دارد و هر زمان که سهامدار نقدینگی بخواهد به راحتی می تواند سهام خود را نقد نمایند.

منبع: فرارو

به "نخستین شرکت پروژه محور ایران بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را رقم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین شرکت پروژه محور ایران بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس را رقم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید