معمول ترین علائم سرطان پروستات چیست؟

به گزارش وبلاگ همصحبت، نتایج یک نظرسنجی تازه در انگلیس نشان می دهد که بیشتر مردان از علائم سرطان پروستات بی اطلاع هستند.

معمول ترین علائم سرطان پروستات چیست؟

به گزارش ایسنا، این نظرسنجی که از یک هزار و 456 مرد در این کشور انجام شد، نشان داد که 68 درصد پاسخ دهندگان قادر نیستند هیچ نشانه ای از سرطان پروستات را شناسایی نمایند.

حتی در میان مردان مسن تر که بیشتر در معرض خطرند، 62 درصد از مردان 50 تا 59 ساله درباره هیچ کدام از نشانه ها، هیچ اطلاعی نداشتند. همین موضوع درباره 60 درصد از مردان 60 تا 69 ساله و 54 درصد از مردان 70 تا 79 ساله صدق می کرد.

بعضی از معمول ترین علائم سرطان پروستات شامل تکرر ادرار به ویژه در طول شب، احتیاج برای سریع رسیدن به سرویس بهداشتی، مشکل در ادرار کردن و وجود خون در ادرار است. اگر سرطان پیشرفته تر شده باشد، سایر علائم می توانند درد استخوان و کمر، کاهش اشتها و کاهش ناخواسته وزن باشند.

این نظرسنجی نشان داد که از هر هشت مرد تنها یک نفر (13 درصد) درباره رایج ترین نشانه که تکرر ادرار است، آگاهی دارد.

با این حال بیشتر مردانی که در این نظرسنجی شرکت کردند (59 درصد) می دانستند که رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد و سرطان پروستات، شایع ترین سرطان در بین مردان است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، سرطان پروستات عمدتا مردان بالای 50 سال را مبتلا می نماید و این خطر برای مردان سیاه پوست یا مردان با سابقه خانوادگی سرطان پروستات و بالای 45 سال بیشتر است.

بعلاوه توجه به این نکته مهم است که سرطان پروستات معمولا تا زمانی که توسعه نیافته باشد، علائمی ندارد و این بدان معنا است که مردان نباید صبر نمایند تا علائمی ظاهر گردد و در عوض باید وجود این خطر را در نظر بگیرند و در زمان مناسب برای معاینات پیشگیرانه نزد پزشک بروند.

منبع: فرارو

به "معمول ترین علائم سرطان پروستات چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمول ترین علائم سرطان پروستات چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید