معرفی 5 آنتن تقویتی وای فای

به گزارش وبلاگ همصحبت، بسیاری از کاربران برای مودم های موبایل آنتن تقویتی و خارجی خریداری می کنند و آنتن های 4G بیشتر در بورس هستند.

معرفی 5 آنتن تقویتی وای فای

ولی می توان با خرید آنتن وای فای و اتصال به مودم یا روتر بی سیم، قدرت شبکه وای فای را بیشتر کرد. همه مودم ها یا روترها برای اتصال دستگاه ها دیگر به وای فای از آنتن برخوردار هستند ولی برخی محصولات دارای آنتن داخلی بود و برخی دیگر از روترها از آنتن های خارجی بهره می برند.

در این میان، باز برخی مودم ها و روترها اجازه نصب آنتن خارجی را می دهند و اصطلاحا آنتن های آن ها جداشدنی هستند ولی برخی محصولات دیگر آنتن های جدانشدنی دارند.

بنابراین، اگر شما یک مودم یا روتر بی سیم با آنتن های جداشدنی دارید؛ این شانس را پیدا کردید که در صورت عدم رضایت از سرعت وای فای روی هر باند رادیویی، آنتن های قوی تری نصب کنید.

معمولا روی مودم ها یا روترها آنتن های وای فای با قدرت 3 ، 4 یا 5 دسی بل نصب شده است. کمتر محصولی در بازار وجود دارد که قدرت آنتن وای فای آن بیشتر از 5 سی بل باشد ولی آنتن های خارجی می توانید نصب کنید که قدرت های بسیار بیشتری داشته و مثلا 20 سی بل یا 25 سی بل هستند.

آنتن های تقویتی وای فای در دو مدل عرضه می شوند. یک مدل به صورت مستقیم به کانکتور آنتن روتر وصل شده و مصارف داخل خانه دارند. مدل دیگر با کابل آنتن به کانکتور آنتن روتر یا مودم وصل شده و می توانند دورتر از روتر نصب شوند یا مصارف خارج از خانه داشته باشند.

با در نظر گرفتن همه این نکات، 5 آنتن زیر را برای تقویت هر دو باند رادیویی 2.4 و 5 گیگاهرتز پیشنهاد می کنیم:

2 آنتن 6 دسی بلی Highfine برای باندهای 2.4 و 5 گیگاهرتز به همراه 2 کابل U.fl/IPEX

این دو آنتن به طور مستقیم روی مودم یا روتر نصب شده و دارای کابل های U.fl/IPEX هم هستند که بتوانید آن ها را به یک کارت شبکه PCI نصب کنید.

قدرت آنتن دهی این محصولات 6 دسی بل است و از سوکت RP-SMA سود می برند. این آنتن ها هر دو باند رادیویی 2.4 و 5 گیگاهرتز وای فای را تقویت می کنند.

5 آنتن تقویتی ANT-OS 002 برای باندهای 2.4 و 5 گیگاهرتز

دارای قدرت زیادی نیستند و هر آنتن فقط 2 دسی بل قدرت گیرندگی دارد ولی وقتی چندین آنتن روی یک مودم یا روتر نصب کنید؛ سرعت و محدوده پوشش دهی وای فای افزایش پیدا می کند.

نوع رابط آن ها Reverse SMA است و از نوع Omni هستند. هر دو باند رادیویی 2.4 و 5 گیگاهرتز را پوشش می دهند و سیگنال ها را به صورت عمودی و افقی در هوا پخش خواهند کرد.

آنتن تقویتی باند 2.4 گیگاهرتز تی پی لینک TL-ANT2408C

شرکت تی پی لینک چندین آنتن وای فای خوب برای باند 2.4 و 5 گیگاهرتز دارد. دو مدل خوب برای باند 2.4 گیگاهرتز، آنتن های TL-ANT2408C و ANT24-0700 هستند.

آنتن ANT24-0700 قدرتی 8 دسی بلی دارد و از طریق کابل به روتر یا کارت شبکه وصل می شود. یک آنتن Omni Directianl است. طول کابل 130 سانتی متر است و سیگنال ها را در زاویه 360 درجه افقی و 15 درجه عمودی ارسال می کند.

آنتن تقویتی وای فای باند 5 گیگاهرتز مدل ART5674

اگر قصد دارید یک آنتن داخلی با اتصال مستقیم به روتر برای تقویت باند رادیویی 5 گیگاهرتز بخرید؛ آنتن ART5674 با نوع رابط RP-SMA و قدرت 9 دسی بل بسیار مناسب است. البته، احتمالا این آنتن را به سختی بتوانید در ایران پیدا کنید.

یک آنتن Omnidirectional با امپدانس 50 اهم است. زاویه 360 درجه افقی و 15 درجه عمودی را پوشش می دهد و برای استانداردهای 802.11n/ac وای فای است.

آنتن تقویتی فی نت ANT58-018PN برای باند 5 گیگاهرتز

قدرت این آنتن 18 دسی بل است و باید در بیرون از ساختمان نصب شود. نوع آنتن Panel Directional با مپدانس 50 اهم برای تقویت سیگنال های باند رادیویی 5 گیگاهرتز است. جهت تابش امواج در این آنتن به صورت خطی، افقی و عمودی است.

نوع رابط این آنتن فی نت N Type بوده که روی غالب روترهای بی سیم قرار می گیرد.

شرکت فی نت آنتن های تقویتی زیادی برای باند رادیویی 5 گیگاهرتز دارد. مثلا، علاوه بر آنتن فوق می توانید آنتن تقویتی وای فای پارابولیک مدل ANT-011GS یا آنتن ANT58-016SN را بخرید.

منبع: شبکه چی

به "معرفی 5 آنتن تقویتی وای فای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 5 آنتن تقویتی وای فای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید