ما باید موضع الکاظمی را در قبال حمله ترکیه به شمال عراق بدانیم

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از المعلومه، عبدالخالق العزاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق امروز یکشنبه گفت: کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق یکماه است که درخواست رسمی برای برگزاری نشست فراگیر با مصطفی الکاظمی نخست وزیر را داده اما تا به امروز محقق نشده است.

ما باید موضع الکاظمی را در قبال حمله ترکیه به شمال عراق بدانیم

وی افزود: هدف از این نشست بررسی رخدادهای امنیتی به ویژه پس از تجاوزات ارتش ترکیه به به شمال عراق و آگاهی از موضع دولت عراق و اینکه آیا توافقات ناشناخته ای در این باره وجود دارد، است که تا به امروز راه به جایی نبرده ایم و پیروز به برگزاری نشست نشده ایم.

العزاوی گفت: نشست تا به امروز برگزار نشده است و ما همچنان منتظر هستیم.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق تاکید کرد: آگاهی از موضع دولت در قبال تحولات امنیتی با همه پیچیدگی های آن ضروری است. ما باید موضع دولتمان را در قبال تجاوزات ترکیه به شمال کشورمان بدانیم.

گفتی است که چندی قبل محمد مهدی البیاتی از مسئولان سازمان بدر عراق گفته بود: خط مشی مصطفی الکاظمی تا به امروز مبهم است و طی ماههای آینده با روشن شدن نیاتش هر رخدادی ممکن است که رخ دهد. الکاظمی به دنبال خودنمایی به هر شکلی است و دستور بازداشت نیروهای حشد شعبی به اتهام حمله به سفارت آمریکا در بغداد و سکوت در قبال حمله ترکیه به عراق، تناقض در تصمیماتش را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ما باید موضع الکاظمی را در قبال حمله ترکیه به شمال عراق بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما باید موضع الکاظمی را در قبال حمله ترکیه به شمال عراق بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید