قوانین انضباطی جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا برای فصل جدید

به گزارش وبلاگ همصحبت، نهاد حاکم بر فوتبال اسپانیا برای فصل جدید رقابت های باشگاهی این کشور قوانین جدیدی را وضع نموده است.

قوانین انضباطی جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا برای فصل جدید

به گزارش وبلاگ همصحبت و به نقل از نشریه مارکا، فدراسیون فوتبال اسپانیا در قوانین انضباطی فوتبال باشگاهی این کشور تغییراتی اعمال نموده است.

تغییرات اعمال شده که با تأیید شورای ورزش دولت اسپانیا تصویب شده، شامل چند مورد می گردد که بخشی از آنها به سود بازیکنان است و بعضی دیگر کار را برای آنها سخت تر می نماید.

یکی از این تغییرات در خصوص تجمیع اخطارهای یک بازیکن است که باعث محرومیت او می گردد. طبق قوانین انضباطی لالیگا هر بازیکن با دریافت پنج کارت زرد یک جلسه محروم می گردد. تا پیش از این اخطارهایی که یک بازیکن در یک فصل می گرفت در فصل بعد هم محاسبه می شد، اما مطابق قوانین جدید کارت های زردی که یک بازیکن می گیرد برای فصل بعد محاسبه نخواهد شد و کارنامه انضباطی هر بازیکن در ابتدای هر فصل سفید خواهد بود.

پاکسازی کارنامه انضباطی در مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری

دیگر تغییر اعمال شده در مقررات انضباطی فدرسیون فوتبال اسپانیا، پاک شدن سوابق انضباطی از کارنامه بازیکنان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی است. به این ترتیب بازیکنی که در مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری چهار اخطاره باشد دیگر لازم نیست نگران پنج اخطاره شدن در مرحله نیمه نهایی و از دست دادن فینال باشند.

مجازات کوشش عمدی برای 5 اخطاره شدن

هر بازیکنی که به صورت عمدی برای پنج اخطاره شدن کوشش کند تا از بازی بعدی تیم محروم گردد و کارنامه انضباطی اش را برای حضور در یک بازی مهمتر پاک کند، نه تنها محرومیتش به دو جلسه افزایش پیدا خواهد نمود بلکه علاوه بر آن باید 600 یورو هم جریمه نقدی بپردازد. تشخیص عمدی یا غیرعمدی بودن خطای منجر به پنج اخطاره شدن برعهده داور خواهد بود و او با در نظر دریافت معیارهایی مانند شیوه صورت دریافت خطا یا رویکرد بازیکن در طول مسابقه تصمیم گیری خواهد نمود.

پرخاش به داور و ابراز نارضایتی شدید

بازیکنانی که مراتب نارضایتی خود از عملکرد داور مسابقه یا دیگر بازیکنان را در قالب پرخاش، اهانت یا رفتاری زننده در زمین بازی، در حضور رسانه ها یا شبکه های اجتماعی نشان دهند، نسبت به فصول قبل سخت تر مجازات خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قوانین انضباطی جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا برای فصل جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین انضباطی جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا برای فصل جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید