فیس بوک درباره تبعیض به نفع سلبریتی ها بازخواست می گردد

به گزارش وبلاگ همصحبت به نقل از آسوشیتدپرس، هیأت نظارت نیمه مستقل فیس بوک اظهار داشت سیستم XCheck این شرکت را آنالیز می نماید. این درحالی است که گزارشی از نشریه وال استریت ژورنال نشان داد این شرکت از سیستم های داخلی برای بازبینی محتوای کاربران رده بالا استفاده می نماید و به این ترتیب قوانین پلتفرم درباره آنها اجرا نمی گردد.

فیس بوک درباره تبعیض به نفع سلبریتی ها بازخواست می گردد

گزارش وال استریت ژورنال نشان می دهد بیشتر محتوایی که سیستم آنالیز متقابل نسبت به آنها هشدار می دهد، آنالیز نمی شوند. این امر به سلبریتی ها، سیاستمداران و دیگر افراد رده بالا اجازه می دهد بدون هیچ عواقبی قوانین پلتفرم را زیر پا بگذارند.

به همین دلیل هیأت نظارت فیس بوک روز گذشته اظهار داشت در این باره جلسه ای با فیس بوک برگزار می نماید و توضیحات شرکت را به اسم بخشی از گزارش شفافیت در اکتبر منتشر می نماید. بعلاوه این هیأت ممکن است توصیه های دیگری هم انجام دهد، هرچند فیس بوک ملزم به رعایت آنها نخواهد بود.

در گزارش وال استریت ژورنال اشاره شده بود بسیای از کاربران رده بالا از سیستم آنالیز محتوایXCheck سواستفاده می نمایند و محتواهایی درباره آزار و تشویق به خشونت را پست می نمایند. در حالت معمول انتشار چنین محتوایی به انجام اقداماتی از سوی فیس بوک منجر می گردد. اما به نظر می رسد قوانین فیس بوک برای عده ای از کاربران اجرا نمی گردد.

این پلتفرم به نشریه مذکور گفته بود هدف از طراحی سیستم مورد نظر ایجاد گامی اضافی برای اجرای سیاست هایی درباره محتوا است که احتمالاً نیازمند درک بیشتری است. این شرکت نقدها را هم قبول نموده و مشغول رفع کردن چالش ها است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیس بوک درباره تبعیض به نفع سلبریتی ها بازخواست می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک درباره تبعیض به نفع سلبریتی ها بازخواست می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید